Kokį maistą katėms pirkti?

Kiekvienas kačių šeimininkas susiduria su svarbiu klausimu – koks maistas katėms yra tinkamiausias. Visi žinome, kad pasirinkimas yra didelis. Dabar gamintojų yra labai daug, o skiriasi ne tik gamintojai, bet ir maisto rūšis, kategorijos, kainos ir kt. Kaip pasirinkti tinkamai?

Pirmiausiai reikia žinoti, kad maistas skirstomas į sausą, konservuotą, natūralų (RAW), mišrų ir kt. Taip pat galima papildomai rasti, kad parduodami ir skanėstai katėms, tačiau atsiminkite, kad tai nėra maistas. Skanėstai skirti tik retiems atvejams, kuomet norima palepinti savo katę ar katiną.

MaistasKokybė renkantis maistą katėms turi būti pirmoje vietoje. Nors kai kurie šeimininkai nori sutaupyti ir perka patį pigiausią maistą, tačiau vėliau turimos sveikatos problemos kainuos brangiau. Maistas turi būti kokybiškas ir nesvarbu ar perkate mėsą, ar sausą maistą, ar konservus. Atsirinkti kokybišką maistą galima ieškant informacijos apie maisto sudėtį arba klausiant pardavėjų. Tiesa, visiškai pasitikėti kitų nuomone nereikia. Reikia ir patiems domėtis maisto sudėtimi. Tuomet bus paprasčiau apsispręsti, kuris maistas geriausias. Be to, kalbant apie kokybę ir kainą, reikia pastebėti, kad kokybiško maisto reikia mažesnio kiekio. Čia kalbama apie sausą arba konservuotą maistą. Skaičiuojant kainą reikia atsižvelgti, kad kokybiško maisto bus suvalgoma mažiau, taigi kainų skirtumas nebebus toks didelis žvelgiant į kilogramo kainą pigaus ir kokybiško maisto.

Pats populiariausias maistas yra sausas. Jį patogu naudoti ir jo kaina yra gera. Be to, kadangi jis pats populiariausias, tai ir pasirinkimas yra didelis. Konservuotas maistas nėra toks populiarus ir jo rinkoje yra mažiau. Tiesa, konservus katės žymiai labiau mėgsta, nei kitą maistą. Didelis trūkumas – didelė kaina. Jei perkamas kokybiškas konservuotas maistas katėms, tai jo kaina bus didelė. Nors prie maisto nepriskiriami skanėstai katėms, tačiau jų įvairovė irgi yra didelė. Taigi, šeimininkai turi iš ko rinktis.

Ką dar svarbu žinoti apie maistą katėms? Reikia žinoti, kad maistas skirstomas pagal kategorijas. Tos kategorijos būna: amžius, veislė, dydis ir pan. Galima rasti sausą arba konservuotą maistą mažiems kačiukams. Taip pat galima įsigyti suaugusioms katėms skirtą maistą. Netgi galima rasti maistą skirtą turint tam tikrų ypatybių, pavyzdžiui, ilgą kailį. Jeigu katinas kastruotas ar katė sterilizuota, tai rekomenduojama maitinti specialiu maistu skirtu būtent tokioms katėms ir katinams. Kaip matome, rinktis tikrai yra iš ko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *