Kodėl namie taip karšta

Dabar visi, statantys naujus namus, tik ir kalba, kad energinio naudingumo sertifikatas turi atitikti tam tikrąenerginio naudingumo klasę. Neva, seniau tai būdavo galima statytis kažkokius prastesnius, beveik kiaurus namus, o dabar reikia padaryti, kad jie itin gerai izoliuotų šilumą. Su tokia energinio naudingumo klase atseit galėsi turėti daug švaresnį, gražesnį ir saugesnį pasaulį. Bet ar tikrai yra tik pliusai šios situacijos? Štai mano nuomonė.

Kai namie per karšta

Namų šildymo optimizavimasDar neseniai spaudoje mirgėjo straipsniai apie tai, kaip žmonės turi tiesiog atsidarę langus gyventi, nes iš karščio jau, atrodo, nebėra ką daryti. Visą laiką yra labai karšta ir reikia kažkaip nuo to karščio save gelbėti. Taigi, aš taip pat galiu pasakyti, kad man, kaip žmogui, kuriam nepatinka šiluma, gali būti ir per karšta tuose naujos statybos namuose. Suprantu, kad čia spaudoje rašė apie atvejus, kaip kažkas specialiai žmonėms atsuko šildymą, kad tik daugiau prisuktų. Bet man vis tiek toks atvejis skamba kaip kažkoks košmaras. Taip yra todėl, kad tada, kai jau pajaučiu karštį, tai tiesiog nežinau, kur dingt. Man tikrai nieko nėra blogiau už per didelę temperatūrą ir aš visada stengiuosi kažkaip jos išvengti. Tik ką daryti, jeigu kitaip negali? Negi statysiesi tą labai gerą, izoliatoriaus tipo namą, o paskui laikysi langus atidaręs, kad turėtum kuo kvėpuot?

Namą statausi tik trumpam

Kitas aspektas, tai, kad aš namą statausi tik trumpam. Džiaugiuosi, kad bent sodo namelį dar galima pasistatyti paprastą ir be tų visų energinio naudingumo sertifikatų tokių griežtų. Bet manau, greitai nutiks ir ten ta pati bėda. Bet ar tai teisinga bausti visus gyventojus dėl to, kad gimėme čia, tiesiog už nieką? Kas sugalvoja tuos įstatymus? Jūs pasižiūrėkite į visą pasaulį, pasižiūrėkite, galų gale, kad ir į tas pačias pasakas, į kokius nors Tris paršiukus. Ten kiekvienas atsako už save. Pirmas ir antras pasistato prastus netvirtus namus, ir dėl to jiems patiems paskui ir kliūva. Tai kodėl dabar taip yra, kad pas mus jau viskas neva kitaip, kad mes turime patirti būtinai tą valdžios reguliavimą?Jua geriau aš pats pasistatysiu negerą namą, o paskui nuo to kentėsiu, o ne lauksiu, kol man valdžia baudą uždės. Galų gale, ir tą kokybę norint gauti, reikia pinigus už ją mokėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *