Klasika jūsų namuose

Baldai namamsAntikvaro, istorijos ir paties jaukiausio interjero mėgėjams – klasikiniai baldai virtuvei gali tapti tuo dalyku, kuris iš tiesų užkariautų jūsų širdį. Juk virtuvė gali būti itin išraiškinga ir menanti tam tikrą laikmetį. Tam gali būti ir daromi baldai pagal užsakymą, ir perkami jau esantys ir atitinkantys klasikos standartus.

Klasika ir šiuolaikinė klasika

Visgi kalbant apie klasikinį stilių ir klasikinius baldus, reikėtų pasakyti, kad šiuolaikinė klasika, visų pirma yra ne šimtaprocentinis senovės imitavimas, o jos derinys su šia diena. Gal stovės čia antikvarinė komoda, o šalia jos – puiki nauja technika. Nereikia stengtis visko padaryti senovišku, negalima ignoruoti laikų pokyčių. Nebent jūs planuojate virtuvėje filmuoti kostiuminę dramą apie senus laikus.

Laiptai

Jeigu virtuvės erdvė dar nenumatyta, siūloma rinktis tokią, kurioje šalia būtų sraigtiniai laiptai. Senoviniai laiptai su suktais ir gražiais mediniais turėklais, gali būti svarbiausiu interjero akcentu, kuriant klasikinį stilių. Žinoma, jeigu virtuvė yra tokioje erdvėje, kur laiptų nereikia, tai jų vien dėl grožio nepastatysi. Klasikiniai baldai virtuvei, kaip ir visos kitos interjero detalės, pirmiausia turi funkcionuoti.

Krėslas arba fotelis

Kitas papildomas puikus dalykas – tai krėslas arba fotelis, kuris irgi gali stovėti pas jus virtuvėje, ir spinduliuoti tą gerąją senovišką klasiką. Krėslai bei foteliai tiek perkami jau pagaminti iš kolekcijų, tiek tada, kai ta būna baldai pagal užsakymą, gali išties būti labai gražiais klasikiniais dalykais. Todėl šis krėslas arba fotelis išties bus puikus pasirinkimas gražiai virtuvei. Tik nepersistenkite, pakaks vieno tokio krėslo, tačiau taip pat virtuvėje pastatykite ir vieną kitą kompaktišką paprastą minimalistinę taburetę.

Aliuminio indai ir detalės

Metalai kažkada seniau puikavosi virtuvėse dėl to, kad nebuvo reikalo jų maskuoti. Juk ponai turėjo valgomąjį, išpuoštą kaip tik įmanoma. O varguomenė dirbo virtuvėje. Metalinės virtuvės detalės buvo natūralios ir funkcionalios. O dabar jos staiga leidžia nusikelti į tuos laikus. Todėl aliuminio arba ketaus rankenėlės, krosnis, gartraukis – tai dalykai, kurie gali padėti sukurti klasikinį virtuvės stilių, o kartu ir įtikti šiuolaikinėms mados tendencijoms.

Stiklinių indauja

Dar vienas paprastas būdas padaryti virtuvę labai stilinga – pastatyti stiklinėms ir taurėms skirtą indaują. Joje gali stovėti gražiausios stiklinės, vazos, taurės, kitaip tariant – visi stiklo gaminiai. Pati indauja gali būti nuostabaus klasikinio stiliaus, su grakščiai besiraitančiais rėmeliais ant durelių, su stiklais durimis ir elegantiškomis indaujos kojelėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *