Kiek laiko vaikams reikia žaisti lauke?

Ne veltui vaikiškose knygose gausu mažųjų nuotykių ieškotojų, tyrinėjančių pasaulį ir užduodančių klausimus apie viską, ką mato. Tokia veikla, kaip žaidimas kieme, bėgimas laukais ar žygis, padeda vaikams ugdyti savarankiškumo ir pasitikėjimo savimi jausmą, skatina kūrybiškumą ir lavina problemų sprendimo įgūdžius. Žaislai už gerą kainą. Lauke žaidžiantys vaikai išmoksta vertinti ir pasitikėti žmonėmis savo gyvenime, taip pat užmegzti tvirtą draugystę su kitais vaikais, turinčiais panašių interesų ir vertybių. Be visų nuostabių privalumų, kuriuos teikia laikas, praleidžiamas lauke, dar vienas svarbus privalumas yra tai, kad gerokai sumažėja stresas, kuris patiriamas ilgą laiką būnant viduje. Kad vaikai gautų daug gryno oro, kartu su jais žaistumėte žaidimus, kartu leistumėtės į nuotykius ir ištyrinėtumėte kuo daugiau skirtingų savo teritorijos dalių, pateikiame keletą patarimų, kiek laiko vaikai turėtų praleisti žaisdami lauke.

žaislaiPirmasis žingsnis, norint daugiau laiko praleisti lauke, – įsitikinti, kad jūsų šeima kuo mažiau būna viduje. Kai oras gražus, kuo daugiau būkite lauke. Kai lyja, kuo daugiau būkite viduje. Kuo daugiau laiko praleisite viduje, tuo daugiau laiko jūsų vaikai praleis viduje. Jei dėl oro sąlygų turite būti viduje, būtinai išsineškite stalo žaidimų, skaitykite knygas ir kuo daugiau laiko praleiskite lauke. Jei yra kokių nors priemonių, kuriomis galite užimti vaikus, stenkitės jomis pasinaudoti. Gali atrodyti, kad tai smulkmena, bet ji turės didelę reikšmę.

Kai kuriose vietose, pavyzdžiui, parke su žaidimų aikštele, galioja saugos taisyklės, kad visi patirtų teigiamų įspūdžių ir išliktų saugūs. Jei lankotės vietoje, kurioje yra nustatytos taisyklės ir nurodymai, kurių reikia laikytis, laikykitės jų. Panašiai ir vietose, kur nėra saugos taisyklių ar nurodymų, pavyzdžiui, gamtinėje teritorijoje ar lauke, laikykitės savo pačių saugumo rekomendacijų. Visada avėkite uždarą avalynę, dėvėkite tinkamus drabužius ir pasirūpinkite, kad vaikas turėtų telefoną ar kitą būdą, kuriuo prireikus galėtų išsikviesti pagalbą. Taip pat yra keletas saugos patarimų, kurių galite laikytis lauke ir kurie galioja nepriklausomai nuo to, kur esate: – Visą laiką atidžiai stebėkite savo vaiką, ypač prie vandens. – Niekada nepalikite vaiko be priežiūros. Svarbiausia, įsitikinkite, kad jie yra saugūs.

Kai vaikai žaidžia lauke, jie yra aktyvūs. Tai reiškia, kad jie degins kalorijas ir visą dieną bus aktyvesni nei tada, jei liks viduje. Tai, savo ruožtu, padės jūsų vaikui rečiau būti pervargusiam ir geriau miegoti naktimis. Lauke žaidžiantys vaikai taip pat turi galimybę aktyviai bendrauti su kitais vaikais. Būdamas su kitais vaikais ir žaisdamas su jais žaidimus lauke jūsų vaikas turi svarbią galimybę susirasti draugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *