Kas perka mišką

Miško pirkimasJeigu kada nors skaitėte regioninę žiniasklaidą, pastebėjote joje skelbimų, kuriose žmonės skelbiasi, kad perka mišką. Šį kartą domimės, kaip sekasi tą mišką pirkti, ir kodėl apskritai yra norima pirkti tokius keistus pirkinius.

Bronius, kaimo turizmo sodybos vadovas

Ponas Bronius sako, kad jis perka mišką dėl gamtos grožio. „Jeigu turėčiau daugiau pinigų, tai turbūt visą tą mišką, kiek tik jo Lietuvėlėje mūsų yra, ir nupirkčiau. Kad tik jį mažiau žmonės kirstų, mažiau naudotų savo visokiom reikmėm, kad nešvaistytų jo tokiais tempais, kokiais dabar švaisto. Žinote, kad dabar jau gintaras laikomas tikra retenybe, kad turėti kažką iš gintaro jau tolygu beveik kaip turėti iš aukso. Kodėl? Todėl, kad per tiek laiko mes labai daug iššvaistėme, ir gintaras tapo brangiu dalyku, kurio jau patys beveik neturime. Aš manau, kad tas pats gali atsitikti ir su miškais. Juk žmonių kaip vartotojų yra labai daug. Visi teršia aplinką, nesirūpina ja, be vargo aplinkoje primėto jai kenkiančių dalykų, o kas pasirūpins tuo, kad ateityje tų išteklių liktų? Aš norėčiau pirkti mišką tam, kad galėčiau jį padaryti poilsiniu. Turiu tokią nedidelę kaimo turizmo sodybą, kur atvažiuoja žmonės pailsėti, atsigauti, jiems čia labai patinka. Bet prie tvenkinio norisi dar ir miško. Norisi, kad būtų daugiau pavėsio, kad žmonės galėtų savo mėlynę nusiskinti, suvalgyti, pakvėpuoti pušies aromato, grybą kokį nusipjauti, voverę ar žaltį sutikti. Juk labai gražu. Tai ir ieškau sklypo, kurį galėčiau netoli tos sodybos nusipirkti. Jau vyksta derybos su vienais savininkais, gal jie ir parduos man, tik norėčiau, kad truputį kainą realesnę užsiprašytų, nes su dabartine dar dešimt metų pardavinės“. – sako Bronius.

Jurga, ūkininkė

Jurga sako, kad jai reikia ūkinės paskirties ploto, bet šalia jos tokio nėra, todėl teks kirsti mišką. „Gal mane kas kritikuos už tai, bet aš manau kitaip. Tas miškas prie manęs jau yra labai senas, niekas juo nesirūpina, ir nesidžiaugia. Aš bent panaudočiau, bent iš to kažkas gero išeitų. Nukirtusi ten padaryčiau derlingus plotus, kam aišku irgi reikėtų laiko. Ne per vieną dieną tokie dalykai atsitinka“, – sako Jurga.

Tomas, verslininkas

Tomas žada toliau plėsti savo verslą, kurio žaliavoms reikalinga mediena. „Manau, kad daug kas perka mišką būtent dėl medienos, ir aš tikrai nesu išimtis. Gaminiams, kuriuos mes darome, labai reikalinga ši žaliava“, – sako jaunas verslininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *