Kaip žinoti, kada tinkamas laikas imti verslo paskolą?

Verslo paskolaBaimė įsipareigoti gali tapti didele kliūtimi norintiems kreiptis dėl paskolos savo verslui. Galite būti ramūs, tai visiškai normalu ir natūralu, kaip teigia „bzn start” – paskolą verslui reikia apgalvoti ir jai tinkamai pasiruošti, nes skubotas sprendimas gali lengvai sutrukdyti jums siekti aukštumų.

Tačiau, neskubėkite „nurašyti“ savęs ar savo verslo. Jei bet kuris iš žemiau pateiktų scenarijų jums pažįstamas, tikriausiai esate pasiruošęs šiam finansiniam įsipareigojimui.

Jūs galite naudingai išnaudoti „tą“ papildomą erdvę savo verslui (naują įrangą, keletą naujų darbuotojų)

Jei nusprendėte plėsti savo verslą, tuomet puikus žingsnis būtų pasiimti paskolą verslui. Papildomi pinigai tikrai padės padidinti turimų prekių kiekį, o tai ypač naudinga tokiu atveju, jei jums reikia patenkinti išaugusią paklausą. Taip pat, jei dirbate paslaugų sektoriuje, paskola verslui padėtų įdarbinti keletą naujų darbuotojų, kurie galėtų greičiau aptarnauti klientus ir suteikti geresnę aptarnavimo kokybę. Atnaujinta IT įranga gali padėti darbus nudirbti žymiai greičiau bei efektyviau.

Jei nusprendėte plėsti savo verslą, paskola padės jums tai padaryti greičiau. Jūsų verslui išaugus, paskolos grąžinimas tikrai nebus didelė problema.

Jūsų verslas jau yra pakankamai stabilus, kas užtikrintų jums paskolą palankiomis sąlygomis

Ar Jūsų verslas jau gyvuoja daugiau nei trejus metus? Ar jūsų verslo kreditingumo lygis jau yra pakankamai aukštas ir stabilus? Ar jūsų pelnas yra pastovus? Jei į šiuos klausimus atsakėte teigiamai, didelė tikimybė, kad lengvai gautumėte paskolą ypač palankiomis sąlygomis.

Atsiminkite – geriausias laikas domėtis verslo paskolos sąlygomis yra tuomet, kai jums jos dar visai nereikia. Jei jūsų įmonė jau yra stabili, paskolą verslui gausite žemesnėmis palūkanomis.

Tradiciniai kreditoriai dažnai vengia skolinti paskolas smulkiems verslams, taip siekdami pastūmėti juos pasirinkti brangesnę paskolą trumpesniam laikotarpiui. Tačiau, jei manote, kad jūsų verslas gali būti pakankamai tvirtas, kad įteigtų kreditoriams reikiamą pasitikėjimą, pagalvokite apie paraiškos pateikimą.

Pradėkite gerinti savo kreditingumo lygį ateičiai

Vienas geriausių būdų pagerinti savo smulkaus verslo kreditingumo lygį yra skolinantis ar imant išsimokėtinai paskolas ar daiktus. Gero kredito lygio sukūrimas reikalauja pastangų ir laiko, tačiau tai yra vienas svarbiausių faktorių siekiant gauti paskolą verslui.

Jei pasiimsite verslo paskolą ir ją tvarkingai grąžinsite sutartu terminu, tai taip pat pagerins jūsų kreditingumo lygį.

Ką tik gavote ypač daug žadantį pasiūlymą

Galbūt klientas ar kitas verslininkas pasiūlė jums ypač gerą pasiūlymą, kuris padėtų perkelti jūsų smulkų verslą į kitą lygmenį, tačiau jums trūksta šiek tiek atliekamų pinigų tam, kad galėtumėte sutikti bendradarbiauti? Jei esate tikri, kad ši galimybė jums atneštų dar didesnę sėkmę, apsvarstykite galimybę pasiimti paskolą verslui.

Šiuo metu yra ypač daug skirtingų kreditorių, kurie suteikia verslo paskolas vos per keletą valandų nuo paraiškos pateikimo akimirkos. Jei gautas pasiūlymas skamba kaip ypač daug žadantis, pasinaudokite šia proga ir plėskite savo verslą.

Kada neverta imti paskolos verslui?

Priešingai nei aptarėme pirmiau aprašytuose „žaliosios šviesos“ scenarijuose, turėtumėte būti atsargūs, jei naudosite paskolą kaip trumpalaikį ilgalaikės problemos sprendimą.

Pavyzdžiui, pagalvokite du kartus prieš imdami verslo paskolą, jei jau turite paskolų iš kitų kredito linijų. Pirmiausia, sukurkite aiškų ir tikslų dabartinių skolų valdymo ir grąžinimo planą. Daugelis kreditorių, įvertindami jūsų paskolos paraišką, peržiūrės jūsų esamas skolas ir tai gali pakreipti jų sprendimą neigiama linkme.

Jei ketinate pasiimti paskolą verslui tam, kad galėtumėte įsigyti naujo turto ar įrangos, tačiau nesate tikri ar tikrai galite sau tai leisti, gerai apsvarstykite šį sprendimą. Verslo planas, kurį turėsite sudaryti siekdami gauti paskolą, turėtų išsamiai apibūdinti kokią naudą jūsų naujas pirkinys atneš verslui per tam tikrą laikotarpį ir kaip tas laikas suderinamas su jūsų paskolos terminu. Jei nesate tikri ar naujoji investicija atsipirks laikui bėgant, neskubėkite pasiimti paskolos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *