Kaip žinoti, kada dekoratyvinė kosmetika tampa nebetinkama naudoti?

Galiojimo terminas, kalbant apie kosmetiką, yra labai reikšmingas. Priemonės sudėtyje esančioms medžiagoms pasenus, ima keistis jų savybės ir iškyla reali grėsmė mūsų sveikatai: pasenusi dekoratyvinė kosmetika, kontaktuodama su veidu, gali sąlygoti rimtas alergines reakcijas. Ką jau kalbėti apie tai, jog akivaizdžiai pasikeičia pastarosios daromas efektas – makiažo pagrindas blogiau maskuoja, tušas sulimpa į gumiukus ir panašiai. Prisipažinkite: juk kai kurios iš mūsų kolekcionuojame kosmetikos priemones, tikintis jas dar kartą panaudoti – logiška, juk gaila išmesti puspilnę pakuotę, juolab, jei pastaroji kainavo gana nemažai. Tačiau šiuo atveju nepritaupysite (o sveikatos sąskaitą to ir nereikėtų daryti!) – priemonės galiojimo laiks ima sparčiai "tiksėti" vos ją atidarius.

kosmetika Pasiimkite į rankas bet kurios kosmetikos priemonės pakuotę, tarkime – tušo. Ant manojo pavaizduotas pradarytas indelis, šalia kurio parašyta "6 M". Turbūt kiekviena supranta, jog šį simbolį reikėtų šifruoti taip: šis blakstienų tušas, nuo atidarymo datos, galioja 6 mėnesius. Šiuo atveju dekoratyvinė kosmetika sukelia dvi esmines problemas:

  • Kaip man prisiminti, kada pradėjau naudoti konkrečią priemonę? Tik reta nuspręstų užsiklijuoti tai primenantį lipduką arba fiksuoti informaciją užrašų knygelėje. Pats pirmasis į galvą šovęs patarimas – realiai įvertinkite savo makiažo poreikį ir neprisipirkite tiek, jog gaminys spėtų pasenti.
  • Kitas klausimas: ar tol, kol produktas yra uždarytas, jo galiojimas yra "užšaldytas"? Aišku ne, tiesiog po atidarymo dėl sąveikos su oru, įvairiomis bakterijom ir panašiai, gedimo procesas itin suaktyvėja. Reikia paspausti dešinę tiems gamintojams, kurių dekoratyvinė kosmetika yra su papildomai nurodyta pagaminimo data bei laikotarpiui, po kurio gaminys nebeturėtų būti naudojamas. Deja, šią praktiką taiko ne visi. Tiesa, yra toks stebuklingas internetinis puslapis, kuriame, pagal gamintojo pavadinimą (yra tik patys populiariausi "brandai") ir kodą, nurodytą ant pakuotės, galima išsiaiškinti, iki kada galioja konkreti prekė (dabar tikriausiai skubėsite patikrinti visos savo kosmetinės galiojimo laiką – be gailesčio išmeskite senienas).

Tiesa, nereikėtų aklai pasitikėti vien skaičiais – pastarieji yra informatyvūs tik tokiu atveju, jei dekoratyvinė kosmetika buvo laikoma tinkamose sąlygose. Tačiau neretai pasitaiko, jog paliekame ne iki galo užsuktą dangtelį, veikia aukšta temperatūra ar tiesioginiai saulės spinduliai, tad, savaime suprantama, galiojimas trumpėja. Apie tai pranešti gali pakitusi konsistencija, spalva, kvapas bei kitos savybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *