Kaip tinkamai apšviesti namus: keli patarimai

ŠviestuvaiVien keli sieniniai šviestuvai neišspręs visų namų apšvietimo klausimo, tad verta įsiklausyti ir į daugiau patarimų.

Lietuviams šviesa – labai svarbi

Reikia nepamiršti, kad mūsų depresija sergančioje šalyje labai svarbu yra, kad namuose būtų kuo daugiau apšvietimo. Kadangi tamsiuoju metų laiku šviesos mums tikrai labai trūksta ir vien dėl to gali vystytis depresijos ar kokios nors kitokios problemos. Taigi, mums šviesa tikrai labai svarbi ir reikia stengtis tos šviesos namuose sukurti kuo daugiau ir teisingai, protingai. Apšvietimas neturi būti paskutinis sprendimas, planuojant namų zonas, interjerą ir pan. Tai turi visgi būti tam tikru prioritetu.

Virtuvė: išskirkite jos zonas

Pradėkime nuo virtuvės, nes čia gal yra šiek tiek sudėtingiau, jeigu tinkamai nepaskirstote apšvietimo, kita vertus, tai ir labai paprasta, nes zonos yra išties aiškios. Taigi, pirmiausia išskirkime darbo zoną: tai stalviršiai ir stalai, prie kurių jūs dirbsite. Čia bus reikalingas tikrai didelis ir geras apšvietimas. Čia šviesos turės būti stipriausios, kad pjaustydami morkas neįsipjautumėte į pirštą. Taip pat reikalingas apšvietimas toje zonoje, kur vyksta poilsis, jeigu tokia zona virtuvėje yra. Na ir žinoma reikia vieno užpildančio šviestuvo, o paskui jau šviesos naudojamos bus taip, kaip bus geriausia jas naudoti.

Apšvietimo miegamajame ABC

Taip pat svarbu galvoti ir apie apšvitimą miegamajame. Čia svarbu, kad būtų galimybė viską kontroliuoti, reguliuoti, ir kad kuo mažiau reikėtų stoviniuoti, kadangi atsistojus gali būti tikrai negerai, nes vėl sugrįš žvalumas. O juk miegamojo funkcija ir yra miegojimas.

Teisingas vonios apšvietimas

Apie vonią irgi reikia pagalvoti. Svarbu, kad būtų apšviestos spintelės, kad matytumėte, kur ką laikote. Dar reikėtų gerai apšviesti veidrodžio zoną, kad gerai save matytumėte. Beje, jeigu padarysite apšvietimą tiesiai iš viršaus, nuo viršugalvio, tuomet veidas atrodys negražiai, matysis kiekviena raukšlė, nes ji mes šešėlį. Tačiau, jeigu apšvietimas bus iš veidrodžio pusės – tiesiai į veidą – į veidrodį žiūrintis žmogus bus savimi patenkintas, nes veidas atrodys lygus ir gražus.

Patarimai svetainės apšvietimui

Taip pat reikės pagalvoti ir apie svetainės apšvietimą, siekiant sukurti tam tikrą jaukumą, gražumą. Čia irgi verta išskirti skirtingas sritis, zonas, taip bus geras dalykas, norint parinkti tikrai teisingą apšvietimą. Šviesa galės paryškinti ir paslėpti netgi tam tikras interjero detales, privalumus arba trūkumus, kaip jūs norėsite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *