Kaip susidėlioti apšvietimą namuose?

Kartais atrodo, kad pabodusiame namų interjere norisi keisti viską, tačiau tai nėra būtina. Pakanka keleto detalių, naujų spalvų įnešimo ir, žinoma, gero apšvietimo. Pastarasis gali daryti tikrus stebuklus: optiškai padidinti erdvę, suteikti jai jaukumo, modernumo, sterilumo įspūdį, o įmantriu dizainu ar netikėtais sprendimais tapti ir pagrindiniu, dėmesį atkreipiančiu objektu. Vis dėlto svarbu nepersistengti ir kruopščiai suplanuoti tinkamą namų apšvietimą.

Apšvietimo sprendimaiŠviestuvai yra skirstomi į įvairius tipus bei rūšis. Jei jums aktualus šviestuvų išsidėstymas, turite įsiminti tris apšvietimo lygius: sėdimas, stovimas ir lubų aukščio.

Vadinamasis sėdimas apšvietimas dažniausiai skirtas namų kampeliams, kuriuose skaitoma, arba apšviesti centre esantiems baldams, norint pagyvinti jų įvaizdį. Tokių šviestuvų viename kambaryje turėtų būti vos vienas, du. Jei erdvė didesnė – jų galite pastatyti ir daugiau. Svarbu atsižvelgti į tai, ar šviestuvai dera su kitais apšvietimo įrenginiais, ar juntama dermė su baldais, pasirinktu dizaino stiliumi bei kitomis detalėmis. Jei kambaryje yra kitokio tipo šviestuvų, jie negali būti vienas šalia kito, nebent norite sukurti įmantrią kompoziciją, kurioje vyrauja šviestuvai.

Stovimais šviestuvais paprastai vadinami toršerai arba nišiniai šviestuvai. Kiekvienas jų atlieka skirtingas funkcijas. Toršerai gali būti reguliuojami, skleisti apšvietimą, skirtą išryškinti tam tikrus objektus, arba tiesiog dekoratyviniai, naudojami norint užpildyti tuščius namų kampelius. Nišiniai šviestuvai yra dar siauresnės paskirties: jie būna nukreipti į interjero detales arba naudojami kaip sienų dekoracija. Bet kuriuo atveju stovimi šviestuvai sudėlioja galutinius akcentus ir pabrėžia kažkurią vieną kambario dalį, kai tuo tarpu visumą sudaro ir tinkamai šviesą išsklaido pagrindiniai centriniai šviestuvai. Todėl turite įsitikinti, kad toršerai arba nišiniai šviestuvai neužgoš kitų šviesos šaltinių.

Lubų aukščio šviestuvai yra privalomi. Tai įleidžiami, pakabinami, sieniniai šviestuvai, kurie yra pagrindinė grandis, laikanti visus kitus namuose vyraujančius apšvietimus. Pirmoji ir svarbiausia jų paskirtis – tinkamas, akių negadinantis ir tolygiai šviesą išsklaidantis apšvietimas, dažniausiai naudojamuose kambariuose, tokiuose kaip virtuvė, vonia, svetainė, darbo kambarys ir pan. Jie taip pat gali būti naudojami kaip papildoma ar net dekoratyvinė šviesa, skirta tam tikrai nuotaikai sukurti. Tačiau pasistenkite, kad visų lubinių šviestuvų dizainas išlaikytų panašias formas, o jie būtų išsidėstę vienodu atstumu.

https://www.sviestuvai.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *