Kaip saugoti dantis

ProtezavimasKartais dantu protezavimas pacientams būna reikalingas tik sulaukus didelio ir netgi garbaus amžiaus. Viena vertus, tai gali būti pavyzdys, kad šie žmonės labai gerai prižiūrėjo savo dantis, dėl to jie ilgai išliko sveiki. Kita vertus, tai gali būti tiesiog sėkmingi genai. Kaip bebūtų, visos dantų problemos, ligos, plombos ir dantu protezavimas bent šiek tiek nutols, jeigu pasistengsime labiau rūpintis savo dantimis. Kaip tą padaryti – skaitykite plačiau.

Dantų valymas

Pats svarbiausias dalykas, galintis užtikrinti sveikesnius dantis yra jų valymas. Jau nuo mažų dienų mokome vaikus valyti dantis, nes manome, kad tai yra vienas svarbiausių žmogaus higienos akcentų ir dantis būtina valyti nuolat, prižiūrėti juos. Tačiau kada ir kaip iš tikro juos reikia valyt? Pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį. Geriausia yra minkštų šerelių šepetėlis, dėl kurio nekraujuotų dantenos. Taip pat reikėtų lanksčios galvutės, tada ji galės geriau užlįsti už dantų ir juos išvalyti. Galiausiai, pravartu turėti ir vieną labai mažą šepetėlį, galintį užlįsti toliau ir nuvalyti apnašas nuo protinių dantų eilės. Pastą rinktis reikia pagal savo poreikius – jautriems dantims, normalią, balinančią ar kraujuojančioms dantenoms. Valyti reikia kaskart pavalgius ar atsigėrus kažko, kas nėra tik vanduo. Taigi, ne tik ryte ar vakare. Jeigu išsivalome praėjus 30 minučių nuo maisto, jokios naudos nebus. Reikia valytis iškart.

Mityba

Be to, kad dažnai valysime dantis, dar reikėtų vengti užkandžių. Jie tampa tikru peiliu dantims, nes nors ir išsivalėme juos, bet vėl atsigerdami kavos, suvalgydami sausainį, pakeičiame rūgštinę terpę burnoje. Vėl ima gamintis bakterijos, skaidančios maistą ir dėl jų atsirasti gali ėduonis. Apskritai, iš maisto produktų dantims labiausiai kenkia cukrus ir angliavandeniai.

Dantų apžiūra

Būtinai reikia lankytis pas odontologą bent kartą metuose. Jis greičiau sutaisys tai, kas dar tik pradėję gesti, ir jums nereikės nerimauti, kad eisite vieną dieną pas gydytoją su didžiuliu kompresu, aprištu veidu, sutinusiu žandu ir milžinišku skausmu, pūliuojant danties kanalui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *