Kaip planuoti plaukimą baidarėmis su vaikais?

Baidarės poilsiuiPlaukimas baidarėmis yra puikus būdas įdomiai praleisti laisvalaikį gamtoje, o juk mūsų šalis tokia graži, todėl tikrai bus puikūs įspūdžiai. Tam, kad plaukimas būtų sėkmingas reikia ne tik, kad baidarių nuomotojas būtų patikimas, bet ir tinkamai suplanuoti šias pramogas. Ypatingai atidžiai planuoti viską reikia, jei planuojamas plaukimas baidare su vaikais. Labiausiai neraminantis klausimas, kuris kyla tėvams, kurie planuoja plaukimą – ar tai saugu? Tam, kad plaukimas tikrai vyktų sklandžiai ir vaikai būtų saugūs, reikia laikytis tam tikrų patarimų.

Pirmiausia patariama rinktis tokias baidares, kurios stabilios. Apie jas galite sužinoti pas baidarių nuomotojus. Nors išvirtimas iš baidarės itin retas, tačiau galimas, todėl tinkamai pasirinkta baidarė bus geras pasirinkimas. Renkantis tinkamą baidarę, galima rasti įvairius pasiūlymus. Pavyzdžiui, baidares, kurios yra iš stiklo pluošto ar pagamintos laikantis specialių technologijų, kurios padeda palaikyti stabilumą vandenyje. Pasidomėkite, kokias baidares siūlo baidarių nuomotojai.

Taip pat būtina tiek įlipant, tiek ir išlipant neskubėti ir padėti vaikams įlipti bei išlipti saugiai. Žinoma, nepamirškite ir apie gelbėjimo liemenes, kurios yra būtinos. Jos yra tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Vaikams skirtos liemenės gali būti iki 20 kg svorio vaikams. Kitos jau skirtos didesnio svorio. Suaugusiems yra liemenės, kurios skirtos iki 120 kg. Vaikams reikia ir specialių kėdučių. Jos skirtos mažiausiems keliautojams. Jei vaikui yra daugiau kaip 6 metai arba jis yra aukšto ūgio, tai galima tokį vaiką sodinti į baidarės priekį. Nenumatytiems atvejams reikia pasirūpinti, kad turėtumėte atsarginius rūbus, kuriuos susidėsite į neperšlampamus maišus.

Renkantis maršrutą plaukimui su vaikais baidarių nuomotojas gali patarti, kokį maršrutą geriau pasirinkti. Reikėtų rinktis tokią upę, kuri rami ir be kliūčių. Taip pat pagalvokite apie tai, kad neverta rinktis ilgų ir varginančių plaukimų, verčiau rinktis daugiau sustojimų. Kai kurie tėvai renkasi plaukimą su nakvyne. Ar tai geras pasirinkimas? Tai priklauso nuo to, ar tai pirmas plaukimas baidare su vaikais, ar jūs turite plaukimo patirties ir kaip greitai jūsų vaikai pavargsta? Nuo to priklauso ir atsakymas. Kai kurie pasirenka paprastus nesudėtingus plaukimus ir vakare įsikuria stovyklavietėse ar sodybose, taip suderindami poilsį su pramogomis.

Tai labai paprasti patarimai, tačiau laikantis jų tikrai bus užtikrintas saugumas jūsų vaikams. Plaukimas turi teikti džiaugsmą, todėl laikykitės šių paprastų patarimų ir kelionės įspūdžiai bus puikūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *