Kaip dirbti ant stogo

Stogo dangosGalbūt dar vakar galvojote, kad gyvenime dirbsite prie kompiuterio, o štai šiandien supratote, kad save įsivaizduojate ant stogo dangos? Vis daugiau žmonių susidomi tokiais amatais kaip stogdengystė, ir todėl imasi mokslų bei darbų, o vėliau laimingai leidžia gyvenimą tokiame darbe, kokiame gali save realizuoti, taip pat ir atlikti svarbias užduotis. Kaip tapti stogdengiu?

Baigti mokslus

Pirmiausia galima būtų pradėti nuo profesinio rengimo centro (pavyzdžiui, stogdengius ruošia Jeruzalėje, Vilniuje, darbo rinkos centre). Tačiau žinokite, kad mokotės ne dėl diplomo – jo tikrai nereikės niekam parodyti tuomet, kai jau dirbsite stogdengiu. Kur kas svarbiau yra tai, ką jūs patys pasiimsite iš tų mokslų, ką galėsite ten išmokyti. Profesinė mokykla turės ir stogų maketų, ir parodys įrankius, supažindins jus su jais, su įvairiomis staklėmis. Visa tai bus jūsų nauji pagalbininkai atliekant kasdienes stogdengio užduotis. Tad dėkitės į galvą viską, ką ten sužinosite, eikite į praktikas, jeigu tik bus tokių pasiūlymų, klauskite instruktoriaus, ką jis žino ir ką gali pasiūlyti.

Gauti praktikos

Kitas pasiūlymas – stengtis turėti kuo daugiau praktikos. Geriausiai mokytis sekasi tam žmogui, kuris tikrai gali pasigirti gera praktika ir gali užtikrinti, kad šis jo darbas bus į asmeninę patirtį. Galite eiti pas pažįstamus, paskaimynus, siūlytis pigiai sutvarkyti stogą. O pirmą kartą galite ir nemokamai nedidelius darbus padaryti. Tai bus praktika, kurios jums niekas iš dangaus nenuleis, tiesiog jūs patys padarysite tai, dėl ko ten kreipėtės.

Paisyti saugumo

Jeigu tikrai nuspręsite ant dangos virš namo praleisti savo gyvenimo metus, tą darykite labai atsargiai. Stogo dengėjasturi turėti aukštalipio praktiką. Jam reikalingi gerus protektorius turintys batai, su kuriais galima lipti aukštai. Taip pat jam reikia prisirišti save prie vadinamojo inkaro, kad būtų saugu.

Dirbti legaliai

Kita saugumo pusė yra legalus darbas. Vos tik pradėsite imti už darbą pinigus – rašykite sąskaitas, mokėkite mokesčius. Galite išsipirkti verslo liudijimą arba paimti individualios veiklos pažymą, ir tai bus jūsų dokumentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *