Kaip atrodo jūsų vaikų gimtadieniai

Gimtadienis gimtadieniui nelygu ir vienų vaikų gimtadieniai gali atrodyti visiškai kitaip nei kažkurių kitų. Klausiame kelių pažįstamų žmonių, kaip jų mažamečiai vaikai švenčia gimtadienius.

Su šeima

Vaikų gimtadieniamsDviejų vaikų mamytė Jurga sako, kad jų šeima išsiskiria puoselėjamomis šeimos vertybėmis, kurias šiais laikais pamiršta labai daug žmonių. „Mes esame tradicinė šeima ir todėl būtent per šventes siekiame palaikyti tam tikras tradicijas. Štai kad ir vaikų gimtadieniai – puiki proga visai šeimai susitelkti, pabūti kartu ir pajausti vieni kitų artumą. Taigi, manau, kad tokiu būdu ir darome gerą darbą, tas pramogas paliekame ne „tuščiomis“, ir kartu ir vaikus visada labai nudžiuginame. Kartais per gimtadienį važiuojame į gamtą, jeigu geras oras, pabūti kur nors prie ežero ar prie miško. Būna smagu – mes grybaujame, uogaujame, žvejojame, paskui dar ir suvalgome viską, aišku, kaip gi ir be dovanų bei staigmenų. Kartais vykstame į kokio nors specialaus pramogų parko zonas vaikams, pavyzdžiui, Žaislų Planetoje. Yra begalės būdų atšvęsti vaiko gimtadienį, bet svarbiausia turbūt yra jam parodyti, kad šeima yra stiprus kumštis, kuriame būdami kartu mes visi galime kažką pasiekti“, – šypsosi jauna mama.

Su draugais

Trijų vaikų tėvas Robertas teigia, kad nereikia vaikų spausti būti su šeima, o leisti jiems švęsti taip, kaip jie nori. „Kartais tėvai persistengia, jiems atrodo, kad vaikų gimtadieniai yra jų pačių šventė. Toks vaikų pasisavinimas ir jų gyvenimo privatizavimas nėra pats geriausias dalykas. Juk tikrai daug geriau leisti jiems būti savarankiškais. Reikia susitaikyti su tuo, kad tik kūdikystėje vaikai yra visiškai priklausomi nuo tėvų – o paskui jie tampa savarankiški, jie žino geriau už tėvus, ko jie nori, ko jiems trūksta. Tad perspausti nereikia. Mes savo vaikų pasiklausiame, ko jie norėtų, ir taip ir suorganizuojame. Pavyzdžiui, dažnai labai populiaru vykti į tokias specialias erdves, kur ir būna organizuojami vaikų gimtadieniai“, – pataria Robertas.

Svarbiausia – daug dovanų

Kita jauna šeima sutartinai tikina, kad pas juos svarbiausia – dovanos. „Visai nesvarbu, kur švęsime. Vaikai puikiai žino, kad tik per gimtadienį jiems lemta gauti tiek daug dovanų. Taigi, jie jas gauna ir būna labai patenkinti. Aišku, baisu vaikus išlepinti, tad stengiamės prieš tai juos skatinti gerai elgtis – antraip dovanų negaus. Turi atrodyti, kad jie jų tarsi užsitarnavo“, – sako šeimos galva.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *