Kaip aš dirbau aukle

Mano pirmasis darbas Anglijoje buvo nurseries Enfield. Man labai pasisekė, jog turėjau tokių pažįstamų, kurioms pavyko šį tikslą įgyvendinti, kurioms pavyko rasti mane ir pasiūlyti, ir galima sakyti prastumti kaip auklę. Aš ir nesakau, kad nebuvau to darbo neverta, bet tik manau, kad nurseries in Enfield dabar išgyvena ne pačius geriausius laikus ir kad tikrai yra tokių, kurios galėtų ir vietoje manęs dirbti. Tikriausiai, jeigu išeičiau, tai iškart išsirikiuotų kelių dešimčių kandidatų eilė. Kaip man sekėsi? Trumpai apie tai.

Šeimos galva – vyras

Auklės UKŠiaip tokia šeima yra ne tas modelis, kuris man labai patiktų. Šeimos galva – vyras. Ir tai ne šiaip sau vyras, o tas senovinis, pagal tas tradicijas, kur vyras dantyse partempia maistą, o moteris paskui turi kurstyti židinį, būti gera ir daryti viską, kad galėtų tas vyras gerai gyventi. Taigi, ten ta šeima vadovaujasi tokiu pagrindu. Tai labai stipriai jaučiasi. Jeigu viskas būtų Lietuvoje, tai vaikai garantuotai mamai sakytų „tu“, o tėčiui „jūs“. Anglų kalboje nėra tokio daugiskaitos ar vienaskaitos kreipinio, tačiau iš visko jaučiasi, kad yra labai didelė pagarba tėvui, ir kad moteris yra tiesiog kaip kokia samdinė, dirbanti už išlaikymą. Na, bet čia jau atskira kalba. Tačiau man, kaip merginai, teko įsilieti į šį šeimos sąstatą ir užimti savo poziciją. Manoji buvo dar žemiau negu žmonos. Taigi, kritusi hierarchijos laipteliuose žemyn, tapau kažkuo, kas išvis gali mažai kažko gero gauti iš tos šeimos.

Jaučiau įtampą

Jaučiau įtampą, nes panašu, kad motina pagaliau rado, kam vadovauti. Savo vaikams (berniukams) ji negali taip vadovauti, kaip norėtų aiškinti suaugusiam žmogui. Suprantu, kai vyras lipa ant galvos, tai ir pačiai norisi jokiu būdu nenutraukti šios elektro grandinės ir padaryti taip, kad visi, kas tik gali, galėtų tą grandinę tęsti. Man labai nepatiko dalyvauti šioje keistoje ceremonijoje. Akimirką jau net nebesupratau, ar tiesiog Anglijoje dirbu vaikų aukle, ar jau vaidinu kažkokioje melodramoje. Pradirbusi mėnesį, supratau, kad turėčiau iš ten išeiti.Tačiau pinigų visai neturėjau. Ir labai gerai, kad dar ten dirbau. Ėmiau slapta ieškoti kito darbo, tuo pačiu sukandusi dantis dirbti čia aukle. Nusprendžiau, kad kai tik pasitaikys kokia nors kita viltis, eisiu dirbti į kitokį darbą, kuriame nereikėtų žaisti šio keisto šeimos žaidimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *