Kaip apsaugoti namus, jeigu turite mažą šuniuką?

Maždaug kas penktas iš vados paimtas jaunas šuniukas keliauja į prieglaudą arba yra paleidžiamas be priežiūros kur nors bastytis, šeimininkai jo atsisako vien dėl to, kad taip ir neišmoko šuniuko daryti savo reikalus lauke. Tačiau šeimininkai turi žinoti, kad reikia tik kantrybės, juoda plevele apdengę brangius kilimus ir baldus jie turės pakentėti, kol mažylis išmoks visas namų taisykles. Tačiau labai svarbu bus ir pačių žmonių indėlis į dresūrą, jie turės išmokyti šuniuką nieko nedaryti namuose, ir viską atlikti lauke.

Plėvelė ant kilimo

PlėvelėsVisų pirma, pamirškite idėją, kad turint mažą šuniuką ir laikant jį kambariuose, kur yra kilimų, jis sąmoningai ten nesišlapins ir nesituštins. Tai tas pats, kas tikėtis, kad ką tik gimęs kūdikis atsistos ir eis tuštintis į tualetą, užuot gulėjęs vystykluose. Jūsų mažas 2 mėnesių šuniukas dar nežino jokių taisyklių, ir jam nesvarbu, ar šlapintis ant kilimo, ar ant parketo. Tad juoda plevele galės būti jūsų geriausias skydas, saugant savo brangius kilimus ir minkštus baldus. Jeigu to nepadarysite, teks išmesti šias interjero detales, nes kvapo taip lengvai nepanaikinsite. Tokias dekoracijas namuose gal reikės laikyti net iki pusės metų, kol šuniukas visko išmoks.

Plėvelės ant baldų

Baldai taip pat turi išlikti sausi ir švarūs. Jeigu nepatinka juoda plevele, galite rinktis baltą arba bespalvę, tačiau juoda yra pati storiausia, kad net ir išdraskyti ją būtų sunkiau. Tačiau, žinoma, pusę metų gyventi kaip statybose nesinori.

Mokyti, dresuoti

Svarbiausia – apsiginkluoti kantrybe. Turėkite reguliarų grafiką, kada šuniukas vedamas į lauką. Tą bus būtina daryti iš pradžių kas pusvalandį ar kas valandą. Vėliau intervalai trumpės, kol per pusę metų pasieksite lygį, kai šuo į lauką išvedamas du kartus. Aiškiai jam parodykite, kad jį labai giriate, skatinate, kada jis kažką padaro lauke. Ir visuomet baudžiate, peikiate, jeigu reikalus padaro namuose.

Tai – laikinas dalykas, tačiau viskas priklausys nuo jūsų. Visi šuniukai panašūs, vieniems sekasi greičiau išmokti taisykles, kitiems ilgiau, bet išmoksta visi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *