Kaimo turizme – daug buhalterinės apskaitos

Jeigu jūsų verslas yra ant tėvų žemės plėtojamas kaimo turizmas, tai visai nereiškia, kad čia bus nebus reikalinga buhalterine apskaita Vilniuje. Gali būti, kad turėsite dar ir kiek reikalų su buhalterija. Mat kaimo turizmo plėtojimas turi nemažai buhalterinių aspektų.

Projektų rašymas ir parama

AuditasVisų pirma, kur iš karto yra reikalinga buhalterinė apskaita, tai projektų rašymas dėl kaimo plėtros ir turizmo vystymo planų. Kaip žinia, Europos Sąjunga vis dar yra pravėrusi savo piniginę žmonėms, kurie galimai norėtų tobulinti kaimoturizmą, gražinti kraštą, žemę savo, ir čia užsiimti tokia verslo veikla. Tai reiškia, kad kaime esanti žemė yra panaudojama ne ūkiui, o turizmui. Taigi, ir lietuviai, ir užsieniečiai gali pradėti atostogauti tokiose puikiose vietose. Paramai įsisavinti pirma reikia parašyti reikalingus projektus, juose iškart numatyti išlaidas. Taigi, čia prasideda svarbūs buhalteriniai skaičiavimai ir apskaitos, o tokius darbus aišku geriausiai atlieka savo srities profesionalai – normalios profesionalios buhalterės.

Išlaidos ir įplaukos

Tada, kai jau pavyksta gauti europinę paramą tokiems projektams, taip pat prasideda ir įprastas verslo plėtojimas. Net individualią veiklą vykdantis žmogus jau turi nemažai pavargti, kol susiskaičiuoja mokesčius ir priverčia buhalterinę apskaitos knygą spindėti. O ką jau kalbėti apie verslo plėtojimą. Verslas turi turėti ir savo buhalterius, nes skaičiavimų būna tikrai daug. Tarkime, kaimo turizmo plėtra yra toks verslas, kuriame yra ką skaičiuoti: ir išlaidas, ir įplaukas, ir paramą, ir mokesčius.

Sąlygos pardavinėti maistą ir alkoholio licenzijos

Dar daugiau darbo su popieriais atsiranda tada, jeigu tam tikroje sodyboje ne tik ji yra nuomojama, bet ir vyksta prekyba maistu arba to maisto gamyba, tiekimas. Tada būtina praeiti visas veterinarijos ir higienos kontroles ir įrodyti, kad yra visi atitinkami reikalavimai, kad ten tokia vieta, kur galima vykdyti numatytąją veiklą. Net jeigu norite tik tiekti pusryčius su kava ir sausainiais, jau reikia praeiti nemažai nelinksmos įstatymų ir reikalavimų upės. Tačiau tai jūsų pasirinkimas – jeigu vykdote verslą, reiškiasi, esate pasiruošę tokiems iššūkiams

Visada patogu turėti žmones, kurie atlieka reikalingas paslaugas. Jeigu patys būsite „auksarankiais“ ir bandysite visose srityse patys dirbti, galiausiai tik išeisite į minusą ir nežinia, kada iš jo grįšite. Samdykite profesionalus, taip investuodami į kokybiškai atliekamas paslaugas, ir jūsų verslas klestės labiau negu kaimyno, kuris viską bando padaryti pats.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *