Kada augintiniui reikalinga skubi pagalba ir profesionalios veterinarijos paslaugos?

Augintiniai, kaip ir žmonės, nėra apsaugoti nuo nelaimių, susižeidimų ir ligų, todėl turite rūpintis mylimo gyvūno sveikata. Profesionalios veterinarijos paslaugos padės užkirsti kelią galimai ligos plėtrai ir sveikatos problemoms. Vis dėlto, pasitaiko tokių situacijų, kai augintiniui būtina skubi pagalba, t. y. kuomet negalima atidėlioti ar gaišti laiko, o augintinį būtina kuo skubiau vežti profesionalams.

Racionaliai įvertinkite situaciją ir neatidėliokite vizito pas veterinarą

VeterinaraiPaprastai dėl skubios veterinarinės pagalbos kreipiamasi įvykus rimtai nelaimei: lūžiui, užspringimui, traumoms. Didmiesčiuose skubi pagalba teikiama ne tik dienos metu, bet ir naktimis. Dalis veterinarų gali būti iškviečiami į namus. Žinoma, tokios paslaugos kainuoja kur kas brangiau, tačiau šeimininkai gali būti tikri, kad jų augintiniu bus laiku ir tinkamai pasirūpinta. Deja, tam tikrose situacijose laukimas iki dienos darbo valandų gali baigtis itin skaudžiai ar net augintinio mirtimi, pvz., jei jaunas šuniukas visą dieną ir naktį vemia, laiku nesuteikus pagalbos, jis gali padvėsti dėl dehidratacijos.

Kokia pagalba augintiniui suteikiama ir kaip tam pasiruošti?

Paprastai augintiniams suteikiama skubi reanimacinė ir traumatologinė pagalba, atliekama inhaliacinė anestezija, intubacija (deguonies padavimas). Tam tikrais atvejais taikomos ir skubios lūžių ar pilvo ląstos operacijos. Visų pirma veterinarai apžiūri sužeistą gyvūną ir įvertina jo sveikatos būklę, informuodami šeimininką apie tolimesnes gydymo galimybes. Kad būtumėte tikri augintinio sveikata, rinkitės patikimą veterinarijos kliniką, kurioje naudojama moderni ir šiuolaikiška tyrimų bei gydymo įranga. Beje, pastarąjį aspektą būtina įvertinti ir kviečiant veterinarą į namus – tam tikrose situacijose kur kas efektyvesnis sprendimas augintinį vežti į veterinarijos įstaigą, kadangi čia bus visos reikiamos gydymo priemonės.

Kad išvengtumėte streso nelaimės atveju, siūlome iš anksto apsvarstyti nelaimės scenarijų. Įsiveskite skubios veterinarinės pagalbos telefono numerį ir žinokite maršrutą, kuriuo augintinį turėtumėte vežti. Taip sutaupysite laiko ir būsite tikri, kad priimsite racionaliausią sprendimą net ir tuomet, kai galvoti bus sunku. Atlikus skubų gydymą, veterinaras informuoja augintinio šeimininkus apie tolimesnę gyvūno priežiūrą ir kitų vizitų laiką. Paprastai augintiniui paskiriami medikamentai, kuriuos galima įsigyti veterinarijos klinikoje arba veterinarijos vaistinėje. Kaip ir įprastais gydymo atvejais, itin dažnai apribojamas augintinio šėrimas, gali būti paskiriama dieta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *