Ką daryti, kad gėlės laikytųsi kuo ilgiau

Gėlės yra neatsiejamas kone kiekvienos šventės atributas: be jų nepraeina nei didžiosios gyvenimo šventės, nei ir ne tokios reikšmingos progos. Gėlėmis populiaru tiesiog pamaloninti, nudžiuginti artimuosius, ypač tokia dovana lepinamos moterys. Tačiau vien gauti gėlių dar nėra didžioji malonumo dalis. Ne ką mažiau svarbu ir jomis kuo ilgiau džiaugtis. Deja, tai pavyksta ne visada ir neretai nutinka taip, kad vos gavus gėlių puokštę, jos ima ir… nuvysta. Nuleidę galvas žiedai tikrai neteikia tiek džiaugsmo, kiek šviežios, kerinčio grožio gėlės. Be to, liūdniausia yra tai, kad labai greitai tenka su jomis ir atsisveikinti. Tačiau išeitis visada yra, taigi keletas patarimų, ką daryti, kad gėlės pavyktų išlaikyti kuo ilgiau.

Pirmiausia – tik švieži žiedai

Geros gėlėsLabai dažna priežastis, kodėl gėlės ilgai nesilaiko pamerktos vazoje – jos nebūna šviežios. Todėl renkantis tiek pavienes gėles, tiek puokštes (o ypač puokštes) reikėtų tai daryti labai atidžiai. Neretai nutinka taip, kad nesąžiningi pardavėjai, siekdami realizuoti jau pasenusius žiedus, juos komponuoja į puokštes, o tokiu būdu rezultatas kliento tikrai nedžiugins. Neapdairiai įsigyjus tokią puokštę teks nusivilti ir tikrai greitai su ja atsisveikinti. Taigi, arba renkantis gėles jas reikėtų iš tikrųjų gerai apžiūrėti, arba naudotis paslaugomis, kurias teikiantys visuomet garantuoja, kad nurodytą adresą pasieks šviežios ir kokybiškos gėlės. Tai – gėlių pristatymas Vilniuje, kuris gali būti atliekamas visame mieste, bet kokiu kliento nurodytu adresu. Be to, tai dvigubas privalumas – ne tik nereikia vargintis ir ieškoti tikrai šviežių gėlių bei tikrinti jų būklę, nes pristatydami gėlės paslaugos teikėjai tai garantuoja, tačiau ir galima sutaupyti laiko – juk viskas atliekama už Jus. Bet gėlių pasirinkimas tik pirmasis žingsnis, apie jų laikymą taip pat reikėtų šį tą žinoti.

Pamerktų gėlių priežiūra

Nors gėlių pristatymas Vilniuje yra patikima paslauga ir jos teikėjai garantuoja, kad nurodytą adresą pasieks tik aukščiausios kokybės gėlės, tačiau tai dar ne viskas. Jų laikymąsi lemia ir dar vienas svarbus veiksnys – tai pamerktų vazoje gėlių priežiūra. Tiesa, tai kiek platesnė tema, nes skirtingų rūšių gėlėms reikalinga skirtinga priežiūra, tačiau kelios bendros taisyklės galioja kalbant apie visus žiedus. Pirmiausia – prieš merkiant gėles reikėtų patrumpinti jų kotelius, jei augalas lapuotas – nuimti keletą paskutinių lapelių. Tuomet prileisti šalto vandens. Vazą su gėlėmis pastatyti kuo įmanoma vėsesnėje vietoje, kur jas kuo mažiau pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Vandenį vazoje reikėtų keisti taip pat dažnai. Bent kas antrą dieną. Kaskart keičiant vandenį vazoje, rekomenduojama vėl patrumpinti gėlių kotelius, pašalinti keletą lapų. Tinkamai prižiūrinti gėlės, jų laikymosi terminas tikrai džiugins kur kas ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *