Jurgučio namas

Namų statymas efektyviaiPonas Jurgis sako, kad jo namui energetinio naudingumo sertifikatas nebuvo suteiktas, vyrui dar teks paplušėti. Kol kas su tokia energinio naudingumo klase jis dar negali ten gyventi. Aiškinamės, kas yra su jo namu ne taip.

Apie stogo konstrukciją

Stogas yra šlaitinis, tačiau apšiltinti yra tik patys šlaitai. Tačiau, jeigu įsivaizduotume stogą kaip piramidę, tai piramidės sienos būtų apšiltintos, o jos grindys – ne. Be to, nėra ir pats kraigas apšildytas. O ir pačių darbų metu buvo padaryta keletas nuostolingų darbų.

Stogas dengtas ir šiltintas buvo jau šiais metais, tačiau darbininkai sako, kad ilgai toks stogas nelaikys. Pavyzdžiui, šykštusis Jurgis vis nenupirkdavo pakankamai medžiagų. Taigi, kartais tekdavo pasiimti ne pačias geriausias medžiagas. Pavyzdžiui, buvo naudojama sena vata, o ant viršaus buvo dedama nauja vata. Kas iš karto rodo, kad vien su nauja vata būtų galima daug šilčiau padaryti. Be to, problemą gali sukelti ir pelės. Jos ten mėgsta lakstyti, o jų išnaikinti kaip ir neina. Jos puikiai moka išsigraužti urvelius per vatos sluoksnius, per kuriuos einantis oras iškart atšaldys namą. Be to, ant fasado yra labai daug visokių vijoklių augančių. Taigi, vijokliais pelėms labai patogu užlipti į palėpę. Vatos jos neėda, tačiau per ją labai patogu joms išsirausti tunelius. Vatos lakštai nebūna labai stori, gali būti kad ir penkių centimetrų, taigi, per tokį trumpą kelią pelei tikrai nesunku pasidaryti skylę.

Trumpai apie namą

Visų pirma, namas yra raudonų plytų. Tai paprastos molinės plytos, kuriose yra tam tikri oro tarpai, kuriuose kaip ir turėtų susilaikyti šiluma. Nėra aišku, kiek tiksliai sluoksnių yra dėta. Tačiau labai šilta name negali būti, kadangi nėra nei iš vidaus, nei iš išorės jokio apšiltinimo. Yra tik molinių plytų sienos. Nors tai gal kažkam atrodo autentiška ir gražu (ko turbūt ir buvo siekiama), tačiau energinio naudingumo klasės nebeatitinka. Vadinasi, norint Jurgiui gyventi tokiame name ir išdidžiai sakyti, kad viskas čia gerai, reikia apsišiltinti su vata arba su kuo nors kitu. Nors plytos ir yra gana geros, nes tarpų orui sulaikyti tikrai daug. Tiesa, namui apšiltinti gali būti naudojama ir dekoratyvinės plytelės. Tai yra, gali būti apšiltinama puta ar mineraline vata, o priklijuoti galime gražias plyteles. Jurgio teisė rinktis – kaip norės, taip tegul ir padaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *