Įneškite egzotikos į šiltnamį: neįprasti augalai

Naujas šiltnamisUž įprastas lietuviškas daržoves visada esame nusiteikę pigiau mokėti negu už egzotines, tačiau ir tos netradicinės gali būti išauginamos tokiomis pačiomis lėšomis. Juk šiltnamiai kaina nesiskirs, ar mes juose auginsime paprastus, ar kiniškus agurkėlius. Tad jeigu užsiimate vienu šauniausių hobių – sodininkyste – į savo šiltnamį įneškite šiais metais įvairovės ir pasisodinkite ne tik tai, kas įprasta, bet ir kažką egzotiško. Akimirksniu pajusite,kaip smagu auginti šiek tiek kitokius augalus ir daržoves. Net jeigu ne viskas sudygs ir gražiai augs, bent jau turėsite puikų eksperimentą, ir žinosite, kokiomis sąlygomis kokie augalai kaip auga.

Kitokios salotos

Vienas iš dalykų, dėl kurio šiltnamiai kaina tikrai nepaaugs, tačiau jūsų derlius pasidarys įdomesnis – tai įvairesnių salotų pasodinimas. Dažniausiai sodiname ir sėjame tas pačias. Tačiau pabandykite įvairias: rukolą, špinatus, garkždžoles, dilgėles, rūgštynes. Viskas, kas yra tokie žaliuojantys lapai, viskas, kieno produktai yra tik tie lapai, viskas ir yra salotos. Aišku, pabandykite ir įprastų salotų įvairių rūšių: tiesias, aukštas, garbanotas, plačias, ankstyvąsias. Jeigu turite daugiau šiltnamių ar daugiau vietos šiltnamiuose, galite pasisėti dar daugiau salotų ir netgi paskirti visą šiltnamį vien salotoms. Tik labai saugokite nuo parazitų, pavyzdžiui, sraigių, kad jos neateitų visko suėsti, nes jos šio derliaus laukia labiau negu jūs.

Kiniški agurkai

Esate įpratę auginti paprastus trumpavaisius agurkus, kuriuos būtina šiltnamyje labai gerai palieti, kad nebūtų kartūs. Tačiau taip pat reikia pabandyti ir auginti kiniškus agurkus, jų sėklų galite parsisiųsti internetu. Jie nėra panašūs į įprastus agurkus, nes jie yra maži ir susirietę, tačiau net iš savo išvaizdos kažkuo primena Kiniją. Kodėl gi jums nepabandžius jų auginti? Jų klimatas auginimo yra tinkamas mūsų šiltnamiuose, tad toks derlius turėtų užaugti. Be to, jie yra labai sveiki.

Arbūzai

Dar vienas šaunus eksperimentas nebijantiems nusivilti – arbūzų auginimas. Smagioji dalis čia ta, kad net nebūtina pirkti sėklų. Galite suvalgyti arbūzą, o tada pasisėti sėklas. Tada matysite visą ekosistemą, kaip iš paprastos sėklos išauga tokia bomba, o tai teks dar didesnį malonumą ir pasitenkinimą. Auginkite arbūzus ir matykite, kaip po celofanu auga tikri tropiniai skanumynai. Citrinmedis gali palaikyti arbūzui kompaniją ir priminti apie jo tropinę gimtinę. Vyšniniai pomidoriukai – dar vienas dalykas, kurį verta auginti, ir kuris turėtų puikiai prigyti ir mūsų lietuviškame šiltnamyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *