Įmonių steigimas

Įmonių steigimas – tai gera pradžia pradėti savo verslą. Jums nereikės dirbti darbdaviui, galėsite dirbti pats sau ir netgi samdyti darbuotojus. Būsite pats sau šeimininkas. Daugelis samdomų darbuotojų svajoja apie tai, tačiau reikėtų įvertinti ir visus rūpesčius bei galimus sunkumus. Nepamirškite, kad jūs būsite už viską atsakingas. Steigiant įmonę reikia gerai išmanytu įstatymus, kurie galioja šalyje.

Kai kurie žmonės atidarę savo įmonę plečia sėkmingai veiklą, o kiti neilgai trukus sustabdo veiklą. Prieš steigiant įmonę reikėtų numatyti kokia veikla versitės. Tai gali būti įvairių paslaugų teikimas klientams. Galite prekiauti viena ar kita produkcija. Tai jūsų pasirinkimas, kaip įmonė uždirbs pelną. Šiandieną Lietuvoje vis dažniau steigiamos įmonės. Ne paslaptis, kad greitai to nepadarysite. Jums prireiks skirti daug dėmesio, gali nepakakti turimų žinių, kad pradėtumėte veiklą. Galite steigimo procesu užsiimti patys, tačiau nepamirškite, kad lengva nebus. Akimirksniu to padaryti nepavyks. Prireiks nemažai laiko ir jėgų. Galite įmonės steigimą patikėti kompanijoms, kurios siūlo tokias paslaugas. Išvengsite daug rūpesčių, žinoma, ši paslauga yra mokama. Šiuo atveju sutaupysite laiko. Jums prireiks sutvarkyti nemažai dokumentų, galimi strigimai. Ne visada viskas sklandžiai vyksta. Gali būti steigiamos:

  • Individualios įstaigos (IĮ).
  • Uždarosios akcinės bendrovės.

Kokios rūšies įstaiga steigsite jums reikia apsispręsti. Reikėtų pasidomėti, kurią jums verta steigti. Jei norite, kad įmonė būtų UAB, jums prireiks įstatinio kapitalo. Suma turi būti ne mažesnė, kaip dešimt tūkstančių litų (arba du tūkstančiai aštuoni šimtai devyniasdešimt šeši eurai ir dvidešimt euro centų). Tokiu atveju įmonę steigia ne vienas žmogus. Reikalingi visų asmenų vardai, pavardės bei kiti asmens duomenys. Reikia nurodyti priklausančių akcijų skaičių. Būtina nurodyti kokia įmonės veikla. Turi būti žinoma, kuriuo adresu bus įmonė.

Norėdami įsteigti Individualią įmonę turite nurodyti jos pavadinimą. Būtina nurodyti vadovo duomenis. Vadovauti gali ne pats savininkas, direktorius gali būti samdomas darbuotojas. Turi būti pateikta informacija kokia veikla įmonė planuoja užsiimti, kaip ir steigiant Uždarąją akcinę bendrovę, Individualios įmonės steigimui, reikalinga nurodyti adresą, kuriuo galima bus rasti įmonę. Visa pateikiama informacija turi būti tiksli. Ji bus nurodyta dokumentuose.

Kiekvienas turėtų tinkamai įvertinti, kad įmonių steigimas – tai nelengvas darbas. Jei neturite pakankamai laiko ir reikiamų žinių, verčiau steigimo darbus patikėkite įmonėms, kurios ne vienerius metus užsiima šia veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *