Iki šiol tebėra svarbios projektorių lempų kainos.

Tobulėjant komunikacijai įmonėse, ir, žinoma, technologijoms, kasdieniniame darbe vis dažniau naudojama pristatymų technika. Ja naudojantis galima pagerinti tarpusavio komunikaciją, rezultatyviai pravesti susirinkimus, ir ji turi daugybę kitų privalumų, įskaitant galimybę naudoti neformaliuose renginiuose, kur, pavyzdžiui, galima žiūrėti sporto ar kitų komandinių renginių vaizdus/vaizdo įrašus.

Vienas iš dažniausiai naudojamų pristatymų prietaisų iki šiol tebėra ir tikrai dar ilgą laiką bus projektorius – tiek dėl jo galimybių, tiek dėl technologijų tobulėjimo, tiek dėl konkurencingų eksploatacinių išlaidų.

Apžvelgiant projektorių vartotojų segmentą, nereikėtų pamiršti ir namų vartotojų, kurie šiuos prietaisus daugiausia naudoja namų kino reikmėms arba žaidžia kompiuterinius žaidimus.

Laikui bėgant, išaugo vartotojų reikalavimai naudojamai technikai. Projektoriai, lygiai kaip ir didžioji dalis kitos technikos, per paskutiniuosius 5–10 metų, galima sakyti, patyrė ryškią evoliuciją. Vienu metu tiek pagerėjo prietaisų techniniai duomenys, tiek atsirado iš principo naujų technologijų, pavyzdžiui, skystųjų kristalų (LED) šviesos šaltiniai, kuriems toliau tobulėjant rasis naujų galimybių.

Analizuojant projekcijų technikos vystymąsi, ryškėja tokios tendencijos:

  • Mažų, nešiojamų prietaisų (piko-projektoriai) tobulėjimas;
  • Didelės skiriamosios gebos prietaisų atėjimas į rinką – 4K;
  • Skystųjų kristalų technologijos didesnio šviesos galingumo poreikis;
  • Kiekvienam didžiajam gamintojui – savo „superprietaisą“.

Taigi trumpai apie kiekvieną tendenciją:

jau kurį laiką rinkoje siūlomi mažieji nešiojami projekcijos prietaisai – vadinamieji piko-projektoriai. Nors dar neseniai šie prietaisai faktiškai buvo kiek įmanoma sumažinti standartinių prietaisų prototipai, kurie palyginti mažai kuo skyrėsi vienas nuo kito, tai pastaruoju metu yra pasirodžiusių ryškių naujovių. Projekcijos funkciją savo prietaisams pridėjo ir telefonų gamintojai, tarp jų „Samsung“ bei „Apple“. Visų šių pastangų pagrindas yra prietaisų (technologijų) konvergencija, taip pat kova dėl vartotojo komforto.

Didelės skiriamosios gebos prietaisai yra kita tendencija, vis dažniau pastebima rinkoje. Tai atrodo neišvengiama, nes skiriamosios gebos gerinimo maratoną jau prieš kurį laiką yra pradėję stambiausi skystųjų kristalų televizorių ekranų gamintojai. Jų pirmosiose gretose yra tokie gamintojai kaip „Samsung“, LG ir „Sony“. Dabar jau ir 4K projektoriai yra realybė. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad artimiausiu metu 4K prietaisai dar bus žymiai brangesni. Bet nepaisant to, „Sony“ paskelbė, kad artimiausiu metu pristatys naują modelį, rodantį vaizdą 4K skiriamąja geba, kuris kainuos maždaug 6500 EUR. Tiesa, prieš įsigyjant tokio lygio vaizdo skiriamosios gebos prietaisus reikėtų iš anksto įvertinti turinio, kuris šiuo ir artimiausiu metu bus rodomas, apimtį.

Rinkoje jau antrus metus yra siūloma skystųjų kristalų projektorių, ir vis labiau plečiasi interesantų, susipažinusių su šių prietaisų pranašumais bei trūkumais, ratas. Skystųjų kristalų projektorių svarbiausias pranašumas yra jų palyginti mažos eksploatacinės išlaidos, kurių pagrindas yra projektoriaus lempos tarnavimo laiko įvertinimas. Šį klausimą detaliau panagrinėsime straipsnio pabaigoje. Tiesa, skystųjų kristalų projektoriai turi ir svarbų trūkumą – skystųjų kristalų šviesos geba šiuo metu atsilieka nuo tradicinių technologijų prietaisų.

Kova dėl technologijų lyderio vietos vyksta ir garso-vaizdo technikos segmente. Pastaruoju metu galima pastebėti, kad stambieji gamintojai rimtai varžosi kurdami superprietaisą, arba vadinamąjį „flagmaną“, skystųjų kristalų projektorių segmente. Tokiu, pavyzdžiui, SIM2 neseniai paskelbė įrenginį M150, kuriame derinamos 3D technologijų galimybės ir skystųjų kristalų šviesos šaltinis. Įrenginys turi 1000 000:1 kontrastą, dėl prietaiso skleidžiamų 1000 liumenų ryškumo bus galima pajusti šviesos galingumą, viršijantį tradicinių projektorių galimybes.

Vis dėlto aukščiau minėtos tendencijos yra tik papildoma informacija, iš dalies palengvinanti potencialaus prietaiso pasirinkimą. Todėl norėjome dar kartą paminėti pagrindinius parametrus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, ieškant optimalaus prietaiso savo reikmėms.

Jei esate verslo vartotojas, rinkdamiesi turėtumėte atkreipti dėmesį į tokius kriterijus:

  • ar bus būtina projekcijų prietaisą reguliariai kilnoti (susirinkimai skirtingose patalpose, skirtinguose pastatuose, verslo kelionės)? Tokiu atveju svarbu rinktis mažiau sveriančius prietaisus;
  • prietaiso šviesos ryškumas/galingumas. Reikia apmąstyti, ar patalpas, kuriose numatoma naudoti projektorių, galima visiškai užtemdyti;
  • jungtys su duomenų šaltiniais. Svarbu suprasti, ar reikės tik pagrindinių kabelių jungčių, įskaitant DVI, HDMI, ar bus būtinas ir belaidis sujungimas;
  • prietaiso eksploatacinės išlaidos. Šis parametras labai svarbus verslo klientams, planuojantiems didelę projektoriaus apkrovą. Šiuo atveju reikia turėti omenyje, kad didžioji dalis išlaidų yra susiję su projektoriaus šviesos šaltiniu (projektoriaus lempa), nes jam yra nustatytas tarnavimo laikas, paprastai 2000–6000 darbo valandų. Tiesa, reikia atsiminti, kad baigiantis minėtoms darbo valandoms, projektoriaus lempa švies tik ½ jos pradinio (kurią nurodo gamintojas dokumentacijoje) šviesos galingumo. Todėl reikėtų paskaičiuoti, kaip dažnai reikės keisti lempą ir kokių išlaidų reikia tikėtis.

Namų vartotojams bus svarbūs paskutiniai trys aukščiau minėti kriterijai bei šie:

  • vaizdo medžiagos rūšis. Ar ketinama žiūrėti 3D medžiagą, žaisti kompiuterinius žaidimus, ar ketinama žiūrėti labai didelės skiriamosios gebos reikalaujančius failus.
  • Projektoriaus sukuriamo vaizdo dydžiui – ar minėtieji vaizdo skersmens dydžiai ir atstumas nuo projektoriaus iki ekrano atitinka jūsų namo/buto projektą.

Įvertinkite, išsirinkite ir džiaukitės!

Projektoriaus lempas galite įsigyti ir kitos Eurpos šalyse, pvz. Vokietijoje ir Anglijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *