Kieto kuro katilai ir jų kasmetinė priežiūra bei atnaujinimas

Geros kokybės kietasis kuras yra privalomas norint pasiekti geriausią rezultatą kūrenant kieto kuro katilą. Kieto kuro katilai yra labai jautrūs drėgmei, todėl pirkdami kurą pasidomėkite, ar tikrai įsigyjate tai, ko iš tikrųjų reikia. Sunkoka patikėti, tačiau kūrenant tinkamai išdžiovintą medieną galima dvigubai daugiau išgauti šilumos, nei kūrenant žalią medieną, todėl neapsirikite pirkdami pigiai parduodama mediena, nes ji tiesiog gali būti šviežiai nupjauta ir naudoti ją galėsite tiktai po poros metų. Kaip tinkamai išdžiovinti medieną galima rasti daugybę informacijos internetinėje erdvėje. Tačiau kaip bekūrentumėte ir kokį kietą kurą naudotumėte, vis vien yra būtinas katilo aptarnavimas ir tinkama priežiūra ir pačius elementariausius priežiūros elementus ir aptarsime.

Kieto kuro katilų garantinis aptarnavimas

kieto kuro katilaiKieto kuro katilai turi didelę reikšmę šilumos išgavimui, todėl reikėtų atsargiai žiūrėti į niekam nežinomą gaminį viliojantis geromis nuolaidomis ir akcijomis. Įsigijus katilą, gamintojas nurodo garantinį laikotarpį, tačiau vargu ar kas nors apsiima periodiškam katilų patikrinimui, todėl dažniausiai tenka prižiūrėti savo jėgomis.

Kamino valymas

Mediena kūrenami kieto kuro katilai yra labiau linkę apsinešti dervomis ir pelenais, todėl reikėtų bent porą kartų per metus išvalyti kaminą. Kita vertus, jeigu kūrenate keliomis kieto kuro rūšimis, tuomet taip dažnai valyti nereikės ir kamino valymo paslaugas užsakyti pakaks prieš naujo šildymo sezono pradžią. Taip pat reikėtų atminti, kad išvalyti kaminą reikėtų po kiekvienos ilgesnės pertraukos.

Kieto kuro katilo valymas

Patys kieto kuro katilai, kaip ir kaminai, privalo būti periodiškai valomi. Prieš valydami kieto kuro katilą įsitikinkite, kad jis yra pakankamai atvėsęs ir prie jo galima saugiai prisiliesti nepatiriant nudegimų. Atskiri kieto kuro katilai turi individualias valymo instrukcijas, todėl nepamirškite visų pirma nusipirkę kieto kuro katilą visas instrukcijas pasidėti ten, kur jas tikrai surasite. Tikriausiai ne vienam yra tekę susidurti su situacija, kai praėjus tam tikram laikui po daikto įsigijimo prisireikia instrukcijų. Išardžius kieto kuro katilą pelenus ir apnašas galima pašalinti dulkių siurblio pagalba. Norint apsaugoti kasdieniniam vartojimui naudojamą dulkių siurblį, galima įsigyti specialių, skirtą valyti kieto kuro katilams. Prilipusį vidinį sluoksnį nugrandykite su grandikliu ar metaliniu šepečiu ir vėl išsiurbkite likusias atliekas. Išvalius katilą sudėkite visas detales atgal.

Kieto kuro katilo durelės ir jų tvirtinimo elementai

Patikrinkite kieto kuro katilo dureles ir vyrius, jeigu jos naudojamos gana senai, arba vyriai nėra pakankamai stabilūs, tiesiog pakeiskite sudilusias detales naujomis. Kieto kuro katilai nuo dažno durelių varstymo ir trinties ilgainiui pradeda girgždėti, todėl nepamirškite sutepkite durelių trupučių alyvos.

Katilo išvaizda

Kieto kuro katilai nuo vartojimo aukštomis temperatūros sąlygomis palaipsniui nublunka, todėl galite dažais atnaujinti katilo išvaizdą.

Tik tinkamai prižiūrimi kieto kuro katilai veiks efektyviausiai, sunaudos mažiausiai kieto kuro ir jūsų namus sušildys geriausiai, todėl nepamirškite į kalendorių įsitraukti kada atliksite šiuos varginančius, tačiau būtinus darbus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *