Granulinis katilas – patogiam šildymui

Pastatų šildymo būdas dažnas klausimas, kuomet statomas ar renovuojamas namas. Vienas iš populiarių pasirinkimų – granulinis katilas. Pasirinkus tinkamą šildymo sistemą užtikrinamas komfortas ir mažos išlaidos šilumos energijai gauti. Todėl labai svarbu priimti tinkamą sprendimą.

KatilasŠiuo metu granulinių katilų pardavimai nuolat didėja. Didėjant paklausai didėja ir pasiūla. Galima išsirinkti tinkamą iš http://www.siltas.lt/granuliniai-katilai-181.html. Jie gali būti kūrenami pjuvenų granulėmis, kurios įsigyjamos daugelyje prekybos vietų. Taip pat galima į katilą dėti saulėgrąžų lukštus, smulkios frakcijos anglis, grūdus ir pan. Granulės yra ne tik švarus, bet ir pigus kuras. Jos gali būti pagamintos iš pjuvenų ir drožlių. Svarbu gerai išdžiovinti ir sumalti, tuomet jos supresuojamos ir formuojamos granulės. Jos pasižymi dideliu kaloringumu, kuris siekia apie 4200 kcal/kg. Tiesa, yra vienas trūkumas. Tai drėgmės kaupimas. Svarbu jas tinkamai sandėliuoti, nes nesudarius gerų sąlygų negalėsite ekonomiškai apšildyti pastatą.

Šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti įvairių rūšių granulinius katilus. Standartinis – su įmontuotais degikliais. Tai yra standartinis katilas su plieninėmis degimo kameromis, kuriose įmontuoti granulių degikliai ir nepriklausomas kuro bunkeris. Privalumas – gera kaina ir galimybė juos statyti nedidelėse katilinėse. Didžiausias trūkumas – ne itin ekonomiškas veikimas. Taip yra dėl to, kad yra didelė kamera, kurioje gali degti malkos ir anglys. Kitas trūkumas susijęs su valdymo automatizavimu, nes nėra valdiklio, kuris automatiškai reguliuotų traukos valdymą ir dūmų temperatūrą.

Dažnai perkamas granulinis katilas su integruotu arba nepriklausomu bunkeriu. Jis skirtas tik kūrenimui granulėmis, grūdais ar smulkinta anglimi. Už aukščiau paminėtą katilų rūšį šie yra ekonomiškesni. Valdymas automatizuotas, todėl neteks rankiniu būdu nustatinėti valdymo. Taip pat yra apsaugos funkcijos. Visa tai lėmė ir trūkumą – didesnę kainą. Prie trūkumų priskiriama ir tai, kad reikalinga didesnė patalpa.

Dar viena rūšis – granuliniai katilai su dujų generacija. Veikimo principas toks, kad degimo kameroje degant kurui jis yra paverčiamas dujomis. Jos susimaišiusios su oru sudeginamos pakartotinai. Dėl šios savybės toks katilas pasižymi labai aukštu ekonomiškumo lygiu. Juk išgaunama energija panaudojama du kartus. Didžiausias trūkumas – didelė kaina ir didelis pačio katilo dydis, todėl reikės erdvios katilinės.

Gausus pasirinkimas yra granulinis katilas, randamas šioje interneto svetainėje. Granuliniai katilai kiekvienam pagal poreikius ir pageidavimus. Išsirinkti tinkamą tampa daug paprasčiau, kai yra didelė pasiūla. Svarbiausia, kad toks katilas būtų kokybiškas, juk jis turi tarnauti ne vienerius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *