Granuliniai katilai – praktiškas pasirinkimas

Gana dažnai pasvarstoma, kokie katilai gali būti patys geriausi: kieto kuro, dujiniai, elektriniai ar granuliniai katilai. Žinoma, kiekvienas šių pasirinkimų turi savų privalumų, tad tai dar labiau apsunkina pasirinkimą.

granuliniai katilaiPaprastai tikimasi, kad pasirinktas katilas kainuos kuo pigiau, o taip pat paprastai norima, kad jo išlaikymas būtų kuo ekonomiškesnis. Nors elektriniai katilai yra patys pigiausi, tačiau tokį katilą išlaikyti yra iš tiesų brangu, tad šis sprendimas tikrai nėra pats ekonomiškiausias. Dujiniai katilai yra taip pat nebrangūs, tačiau dujų kaina kasmet tampa vis didesnė, taigi, gana sunku prognozuoti, kiek ateityje gali kainuoti dujinio katilo išlaikymas. Pigiausia išlaikyti granulinius ar kieto kuro katilus, tad tai gali būti tikrai praktišku pasirinkimu. Gana dažnai nuogąstaujama, kur galima būtų laikyti kurą – juk kietas kuras paprastai užima iš tiesų nemažai vietos, taigi, tokiu atveju granulinis katilas gali būti geresniu pasirinkimu. Svarbu ir tai, kad tokie katilai paprastai yra saugesni, ir viduje esantis degiklis gali padėti uždegti net ir sunkiai užsidegančias granules. Šie katilai pastaruoju metu tampa vis modernesniais, ir kartais pasvarstoma apie tokius įrenginius, kurių valdymas internetu bus ne tik fantazija, ir taps realybe.

Nors kieto kuro katilų išlaikymas yra pats pigiausias, tačiau šių katilų kūrenimas gali užimti tikrai nemažai laiko – juk kietą kurą tenka papildyti kas kelias valandas, taigi, granulinis katilas gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Granules paprastai tenka papildyti tik kas kelias dienas, taigi, tuo rūpintis dažnai tikrai neteks. Taip pat nereikės jaudintis, kur būtų galima sandėliuoti granules, nes jų kūrenti reikės kur kas mažiau nei kieto kuro. Granulės nereikalauja specialaus paruošimo, taigi, katilo kūrenimas tampa dar paprastesnis – juk nereikia skaldyti malkų. Taigi, toks katilas tikrai gali būti puikia investicija, ir tai gali užtikrinti, kad namuose bus šilta ir jauku. Kieto kuro katilai ne visada gali garantuoti, kad šiluma namuose pasiskirstys tolygiai, tačiau tai tikrai gali garantuoti granuliniai katilai. Šis pasirinkimas tikrai gali būti pats geriausia – katilo kaina tikrai nebus didelė, o jo išlaikymas bus pakankamai ekonomiškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *