tvorų gamyba

Kokią tvorą įsirengti prie savo namų?

tvoru gamybaVisais laikais tvoros turėjo neatsiejamą apsaugos funkciją ir buvo gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Atėjus laikui nuspręsti, kokią tvorą įsirengti savo namuose, reikia bent šiek tiek susipažinti su prieinamomis galimybėmis. Labiausiai viskas priklauso nuo Jūsų biudžeto ir stilistinių poreikių:

  1. Vinilo tvoros. Jos yra gana populiarios, nes šių tvorų gamyba gali būti įvairaus stiliaus ir apdailos. Jos yra labai gražios, tačiau nėra ilgaamžės, kartais reikia jas perdažyti, esant stipriam vėjui jos gali lūžti. Nedidelė žala gali būti nesunkiai sutvarkoma, tačiau daugeliu atveju tvorą paprasčiausiai tenka keisti nauja. Šių tvorų montavimas yra gana sudėtingas: bėgiai yra tvirtinami specialiais laikikliais, veržimo detalėmis. Dažnai tenka stiprinti tvorą betono arba metalo sutvirtinimais. Vinilą yra sunku perdirbti, todėl jis yra laikomas nedraugiška aplinkai medžiaga.
  2. Medinės tvoros. Šios tvoros yra bene dažniausiai pasirenkamos gyvenamųjų namų teritorijos aptvėrimui. Didelis privalumas – jas galima dažyti įvairiomis spalvomis ir rinktis iš skirtingo medžio įvairovės. Medinės tvoros yra pigesnės už vinilo, o tinkamai sumontavus, jos gali gana ilgai laikytis. Kita vertus, mediena reikalauja daugiau priežiūros nei kitos medžiagos. Keletą kartą per metus tvorą reikia plauti, kas trejus, ketverius metus – perdažyti. Dėl didesnės priežiūros, finansine prasme, medinės tvoros galiausiai pasidaro brangios.
  3. Segmentinės tvoros. Daugeliu atžvilgiu šios tvoros turi geriausias visų medžiagų savybes. Jos siūlo neprilygstamą ilgaamžiškumą ir minimalios priežiūros reikalavimus. Standartiškai tvorų gamyba yra cinkuoto plieno, aliuminio ar kokio kito metalo derinio ir padengta miltelių sluoksniu. Atsiradus rūdims, tvorą galima nupoliruoti, koroziją galima slopinti gruntu arba perdažyti. Bet iš esmės priežiūra reikalauja labai nedaug laiko – tereikia retkarčiais praplauti tvorą su vandens žarna. Net ir po daugelio dešimtmečių segmentines tvoras galima perdirbti.
  4. Tvoros tinklai. Galbūt iš pažiūros ir nepanašu į tvorą, tačiau tai suteikia vieną didelį privalumą: puikiai apsaugo nuo aplinkinių įsibrovėlių ir tuo pačiu yra permatoma, todėl neužgožia Jums išorinio vaizdo. Šis tvorų tipas nereikalauja daug priežiūros, yra patvarus ir ekonomiškas. Tvoros montavimas yra labai paprastas, o nusidėvėjus,ją visada mielai supirks metalo supirkėjai, todėl, kad ji yra perdirbama. Tvoros tinklai be praktiškumo suteikia ir stiliaus pasirinkimo galimybę: galite rinktis įvairaus dydžio skyles, vielų storį, apdailos spalvą. Sumontavus miškinguose vietose, tvoros gali būti beveik nematomos.

Tvorų gamyba – net ir išrankiausiam skoniui

Tvorų gamyba šiandien užtikrina, kad namų teritoriją galima bus aptverti tikrai išskirtine ir asmeninius lūkesčius atitinkančia tvora. Taigi, geriausias pasirinkimas yra užsisakyti tvorą iš tvorų gamintojų, kurie užtikrins, kad tvora bus būtent tokia, kokios ir tikitės.

tvorų gamybaGana dažnai pasvarstoma, kokių medžiagų tvorą vertėtų pasirinkti, juk pasirinkimo stoka tikrai negalėtume skųstis. Bene dažniausias pasirinkimas – metalinės tvoros, kurios gali būti pagaminamos ir su įvairiais dekoratyviniais elementais, užtikrinančiais tvoros išskirtinumą. Metalinė tvora paprastai garantuoja saugumą, nes jų užraktai gali būti itin saugūs. Tvoros iš metalo paprastai reikalauja visai nedaug priežiūros, taigi, toks pasirinkimas tikrai praktiškas.

Medinės tvoros paprastai reikalauja daugiau priežiūros nei metalinės, tačiau jos tikrai gali suteikti kiemui jaukumo. Plastikinės tvoros gana dažnai pasirenkamos tuo atveju, kada tenka aptverti gana didelius plotus – tokios tvoros kaina paprastai yra visai nedidelė, tačiau tai, žinoma, nereiškia, kad jų kokybė yra prasta – plastikinės tvoros paprastai tarnauja kelis dešimtmečius ar dar ilgesnį laiką.

Skaityti straipsnį “Tvorų gamyba – net ir išrankiausiam skoniui” »

Tvorų gamyba – dar saugesniems namams

Atšilus orams vis dažniau pagalvojame apie atsinaujinimą, ir nieko nuostabaus, kad pasvarstome apie namų aplinkos keitimą. Norisi, kad šilčiausią metų laiką pasitiktume jaukiai įsikūrę kiemą, juk vasaros metu norime kuo daugiau laiko praleisti lauke. O kad į namus neatklystų nepageidaujamų svečių, taip pat vertėtų pagalvoti ir apie saugią tvorą. Tvorų gamyba šiandien užtikrina tikrai platų tvorų pasirinkimą, tad galite išsirinkti tokį variantą, kuris geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius.

tvorų gamybaTaigi, gana dažnai pasvarstoma, kokią tvorą vertėtų pasirinkti: plastikinę, medinę ar metalinę. Visi šie trys variantai turi nemažai privalumų, todėl išsirinkti pačią tinkamiausią ne visada taip ir paprasta.

Šiandien gana populiarios tvoros iš plastiko, kurios puikiai tinka to atveju, kuomet aplinka, kurią reikia atverti, yra pakankamai didelė. Šis sprendimas tikrai padės sutaupyti, o tokia tvora tarnaus tikrai ne vieną dešimtmetį Nors kartais manoma, kad šis sprendimas nėra praktiškas, tačiau tai nėra tiesa – tvora ilgaamžė, be to, nereikalauja ypatingos priežiūros ir išlaiko savo pirminę išvaizdą.

Medinės tvoros pasirenkamos jau nuo senų laikų, ir toks sprendimas tikrai dažnai pasiteisina – tokia tvora tarnaus tikrai ilgai bei atrodys itin estetiškai. Vis dėlto, medinių tvorų kaina yra kiek didesnė nei plastikinių bei metalinių, taigi, kartais šios minties atsisakoma.

Skaityti straipsnį “Tvorų gamyba – dar saugesniems namams” »