tvoros

Kokią tvorą įsirengti prie savo namų?

tvoru gamybaVisais laikais tvoros turėjo neatsiejamą apsaugos funkciją ir buvo gaminamos iš įvairiausių medžiagų. Atėjus laikui nuspręsti, kokią tvorą įsirengti savo namuose, reikia bent šiek tiek susipažinti su prieinamomis galimybėmis. Labiausiai viskas priklauso nuo Jūsų biudžeto ir stilistinių poreikių:

  1. Vinilo tvoros. Jos yra gana populiarios, nes šių tvorų gamyba gali būti įvairaus stiliaus ir apdailos. Jos yra labai gražios, tačiau nėra ilgaamžės, kartais reikia jas perdažyti, esant stipriam vėjui jos gali lūžti. Nedidelė žala gali būti nesunkiai sutvarkoma, tačiau daugeliu atveju tvorą paprasčiausiai tenka keisti nauja. Šių tvorų montavimas yra gana sudėtingas: bėgiai yra tvirtinami specialiais laikikliais, veržimo detalėmis. Dažnai tenka stiprinti tvorą betono arba metalo sutvirtinimais. Vinilą yra sunku perdirbti, todėl jis yra laikomas nedraugiška aplinkai medžiaga.
  2. Medinės tvoros. Šios tvoros yra bene dažniausiai pasirenkamos gyvenamųjų namų teritorijos aptvėrimui. Didelis privalumas – jas galima dažyti įvairiomis spalvomis ir rinktis iš skirtingo medžio įvairovės. Medinės tvoros yra pigesnės už vinilo, o tinkamai sumontavus, jos gali gana ilgai laikytis. Kita vertus, mediena reikalauja daugiau priežiūros nei kitos medžiagos. Keletą kartą per metus tvorą reikia plauti, kas trejus, ketverius metus – perdažyti. Dėl didesnės priežiūros, finansine prasme, medinės tvoros galiausiai pasidaro brangios.
  3. Segmentinės tvoros. Daugeliu atžvilgiu šios tvoros turi geriausias visų medžiagų savybes. Jos siūlo neprilygstamą ilgaamžiškumą ir minimalios priežiūros reikalavimus. Standartiškai tvorų gamyba yra cinkuoto plieno, aliuminio ar kokio kito metalo derinio ir padengta miltelių sluoksniu. Atsiradus rūdims, tvorą galima nupoliruoti, koroziją galima slopinti gruntu arba perdažyti. Bet iš esmės priežiūra reikalauja labai nedaug laiko – tereikia retkarčiais praplauti tvorą su vandens žarna. Net ir po daugelio dešimtmečių segmentines tvoras galima perdirbti.
  4. Tvoros tinklai. Galbūt iš pažiūros ir nepanašu į tvorą, tačiau tai suteikia vieną didelį privalumą: puikiai apsaugo nuo aplinkinių įsibrovėlių ir tuo pačiu yra permatoma, todėl neužgožia Jums išorinio vaizdo. Šis tvorų tipas nereikalauja daug priežiūros, yra patvarus ir ekonomiškas. Tvoros montavimas yra labai paprastas, o nusidėvėjus,ją visada mielai supirks metalo supirkėjai, todėl, kad ji yra perdirbama. Tvoros tinklai be praktiškumo suteikia ir stiliaus pasirinkimo galimybę: galite rinktis įvairaus dydžio skyles, vielų storį, apdailos spalvą. Sumontavus miškinguose vietose, tvoros gali būti beveik nematomos.

Tvoros: kokią išsirinkti?

Šiandien, norėdami atnaujinti aplinką apie namus, pasirinkimo galimybių turime tikrai nemažai. Deja, ne visada tai palengvina apsisprendimą, ir gana dažnai klausiama, kokios tvoros galėtų būti pasirenkamos, kad jos tikrai pateisintų lūkesčius. Rinktis turime iš ko: tvora gali būti medinė ar metalinė, o taip pat ir segmentinė ar plastikinė. Kiekvienas šių pasirinkimų, žinoma, turi savų privalumų, taigi, kuris sprendimas gali būti geriausias būtent jums?

tvorosMedinė tvora jau nuo seno yra vienas populiariausių pasirinkimų. Nieko nuostabaus, juk jos yra ilgaamžės, tvirtos ir stabilios, ir atrodo tikrai estetiškai.

Skaityti straipsnį “Tvoros: kokią išsirinkti?” »