pirtys verslui

Pirtys sveikatai ir poilsiui

Pirtys LietuvojeDaugelis mėgsta mėgautis pirčių teikiamais malonumais. Tai ne tik malonumas, bet ir puiki priemonė stiprinti sveikatą ir puoselėti grožį. Šiuo metu, jei neturima, tai visuomet galima rasti siūlomas nuomai pirtis Vilniuje, Kaune ar kita šalies mieste.

Nuoma randama greitai, svarbu tik pradėti kuo anksčiau. Ypatingai, jeigu norima joje praleisti laiką per didžiąsias metų šventes ar savaitgaliais. Tokiu metu norinčiųjų tikrai daug, todėl gali tekti ieškoti ilgėliau, nei iš pradžių buvo tikimasi. Pradėjus paieškas susiduriama su dideliu pasirinkimu tiek vietų, tiek ir pirčių rūšių.

Populiarios yra saunos. Jos dar dažnai vadinamos suomiška pirtimi. Medinėmis lentelėmis iškalta sauna turi 90–130 laipsnių karščio temperatūrą. Drėgmės labai mažai, tik 5–20 procentų. Tokioje pirtyje kūnas smarkiai prakaituos ir pašalins viską, kas nereikalinga. Tai labai gerai sveikatai. Tiesa, kai kuriems dėl sveikatos problemų patariama vengti tokios aukštos temperatūros. Jeigu su sveikata problemų nėra ir galite pakelti karštį, tai pradžioje rekomenduojama sėdėti ant apatinio ar vidurinio suolelio. Ant aukščiausio bus pasiekta aukščiausia temperatūra. Rekomenduojama tokioje pirtyje gulėti ar bent jau sėdėti, kad kojos būtų vienodame aukštyje su sėdmenimis. Kaitintis saunoje reikia iki 20 minučių ir eiti per vieną apsilankymą ne dažniau kaip 2 ar 3 kartus.

Skaityti straipsnį “Pirtys sveikatai ir poilsiui” »

Terasos ir pirtys

Namai – vieta, kurioje kuriame jaukumą ne tik vidaus erdvėje, bet ir lauke. Įsirengiamos terasos, kurios suteikia galimybę leisti laiką kieme mėgaujantis grynu oru. Tai tikra namų puošmena. Taip pat dažnai lietuviai nusprendžia įsirengti ir pirtį. Kiekvienas randa daug pasiūlymų kaip išnaudoti laisvą vietą savo kieme.

Terasos ir pirtysDaugelį amžių vertinama pirtis ir jos teikiami privalumai sveikatai, grožiui ir sielai. Šiuo metu nereikia eiti į pramogų ir laisvalaikio centrus tam, kad pasikaitinti pirtyje. Net jeigu neturite laiko pirties statyboms bei įrengimui – ne bėda. Šiuo metu greitai randamos įmonės, kurios teikia pirties gamybos paslaugas. Taigi, jums beliks tik pasirinkti gamintojus ir apsispręsti kokio dydžio, ir kokios pirties norite.

Pirties seansai turi teigiamą poveikį žmogui. Apsilankymas joje šalina stresą ir leidžia atsipalaiduoti. Maloni šiluma atpalaiduoja visą kūną ir nuteikia raminančiai. Tuo pačiu atpalaiduojami ir raumenys. Jeigu jaučiate raumenų ar sąnarių skausmą, tai po pirties jis sumažės arba visai išnyks. Štai kodėl po intensyvaus fizinio krūvio rekomenduojama apsilankyti joje. Kitas teigiamas poveikis – toksinų šalinimas iš organizmo. Kartu su prakaitu pašalinama ir tai, kas nereikalinga. Bus sureguliuota cinko, nikelio, švino, gyvsidabrio pusiausvyra. Be to, sudeginsite kalorijų. Taip pat valoma ir kūno bei veido oda. Kaip matome, poveikis tikrai geras. Neverta užmiršti ir apie širdies bei kraujagyslių darbo gerinimą.

Skaityti straipsnį “Terasos ir pirtys” »