idomus paminklai

Įdomūs matyti paminklai

Skulptūra ir paminklų kūrimas yra atskiras menas, nors žmonės dažnai ir neskiria, kuo skiriasi skulptūra nuo paminklo. Vis dėlto, šiandien aš ryšiuosi papasakoti, kokie yra kada nors matyti paminklai. Kas man paliko įspūdį ir pasirodė kaip tikrai dėmesio verti ir gražūs darbai.

Antkapiai

PaminklaiPaminklai, kuriuos man teko matyti kapuose, dažniausiai būdavo Mergelės Marijos. Kelis kartus teko matyti ir Jėzų, tačiau jis buvo išdrožtas iš medžio, todėl negaliu galbūt net to vadinti paminklu. Pati gražiausia Mergelė Marija buvo labai senose kapinėse, ir ji buvo apaugusi samanomis. Šalia jos buvo palinkęs didelis angelas, jo sparnai irgi buvo su samanomis. Visas marmuras jau buvo pajuodavęs ir paveiktas aplinkos.

Kiti paminklai, kurie buvo iš tiesų gražūs, ir kuriuos aš turėjau laimės išvysti, buvo pamatyti garsiosiose Paryžiaus Perlačeso kapinėse. Ten pamačiau puikius paminklus Gertrūdai Stein, Džimui Morisonui, Oskarui Vaildui ir kitiems. Iš tiesų tokiems žmonėms, kuriems patinka gauti įžymybių autografus, sutikti netikėtai garsius žmones gatvėje ir juos pasisveikinti, turėtų patikti tokie dalykai ir kaip kad įžymaus ir mėgiamo žmogaus palaikų aplankymas. Kapai pritaikyti turizmui, nes ten net ir specialūs turistams skirti žemėlapiai. Taigi, taip pat ir visi antkapiai yra padaryti tokie, kad būtų į ką pažiūrėti. Žinoma, kai jie buvo kuriami, galbūt niekas negalvojo apie turizmo svarbą, o garbiems žmonėms tarsi savaime norėjosi sukurti kažką ypatingo, kažką kitokio. Taip berods ir nutiko, o lankytojus tai tikrai traukia.

Skulptūros

Skaityti straipsnį “Įdomūs matyti paminklai” »