geodeziniai matavimai kaim

Geodeziniai matavimai: klausimai ir atsakymai

Kam reikalingi geodeziniai matavimai?

Geodeziniai matavimaišie matavimai reikalingi tuomet, kai norima nuosavą žemės sklypą padalinti ar sujungti – tam svarbu žinoti tikslias savo sklypo ribas bei jo plotą. Taip pat šie matavimai bus reikalingi ir tuomet, kai norima pakeisti sklypo naudojimo paskirtį.

Kokia šių matavimų kaina?

Paprastai kaina svyruoja nuo šimto iki kelių šimtų litų. Gana sudėtinga tiksliai pasakyti, kiek tai gali kainuoti, nes kaina priklauso nuo vietovės, kurioje yra sklypas, taip pat ir nuo jo dydžio bei metų laiko, kada atliekami matavimai. Paprastai vasaros laikotarpiu kainos šokteli į viršų, taigi, jei norite sutaupyti, kadastriniai matavimai turėtų būti atliekami kitais metų laikais. Taip pat svarbu žinot ir tai, kad jei sklypas yra gana didelis, jo matavimo kaina už kvadratinį metrą paprastai mažėja, taigi, neverta baimintis, kad tai kainuos labai brangiai.

Kokie dokumentai reikalingi, norint atlikti matavimus

Reikės pateikti sklypo nuosavybę įrodančius dokumentus, taip pat ir pastatų (jei tokių yra) nuosavybę patvirtinančius dokumentus, žemės sklypo planą bei savininko asmens dokumento kopiją.

Skaityti straipsnį “Geodeziniai matavimai: klausimai ir atsakymai” »