dalykinis stilius sukneles

Dalykinis stilius ir suknelės – suderinama ar ne?

Dalykinis kostiumas neretai suvokiamas pagal sovietinių laikų stereotipus. Laikas keisti požiūrį ir atnaujinti savi garderobą. Kam? Įsivaizduokite, kaip jus gerbiamą net įtakingą moterį, vieną gražią dieną kas nors apsirikęs palaikys sekretore ir paprašys puodelio stiprios kavos. Britų socialinės apklausos rezultatai parodė, kad anglės dirbančios įvairiose verslo srityse, ypač vengia panašių situacijų. Beje, ne tik anglės trokštą atrodyti tinkamai pagal užimamas pareigas. Todėl kiekviena moteris turėtu susimąstyti ar ji tinkamus drabužius dėvi darbe. Įvaizdi yra svarbus šiuolaikinėje visuomenėje.

suknelesDalykinį stilių verta išanalizuoti keliais aspektais. Sovietiniai laikai suformavo veiklios moters įvaizdį mūsų šalyje. Sovietinė konstitucija skelbė lyčių lygybę, todėl bet kuri moteris galėjo siekti karjeros aukštumų. Moteris, kuri ryždavosi siekti karjeros, turėdavo paaukoti savo moteriškąjį pradą, tiksliau pasakius, apskritai jį pamiršti i įsilieti į ją supantį vyrų būrį. Taip susiformavo dalykiškos moters įvaizdis: griežtas kostiumas, sijonas žemiau kelių, palaidinė su kaspinu ir portfelis vietoj elegantiškos rankinės. Jokios užuominos į moteriškumą, jokių romantiškų detalių. Apie sukneles nelieka visai jokios kalbos, jos išstumtos iš dalykinės moters įvaizdžio. Suknelė paliekamas kaip namų šeimininkės atributas.

Šiuo metu dalykinis kostiumas yra europietiškas ir modernus. Europoje dalykinė mada prasidėjo XX a. devintajame dešimtmetyje, kai išsisėmė hipių kultūra ir vėl tapo madinga uždirbti pinigus, gražiai rengtis ir nekreipti dėmesio į politiką.

Šiuo metu verslo apranga privalo būti elegantiška. Tradicinis juodos ar mėlynos spalvos švarkas su angliška apykakle ir 55 centimetrų ilgio sijonas tinka tik stiuardesių ir banko tarnautojų uniformoms. Dalykiška moteris turi dėvėti įvairių spalvų ir ilgių drabužius. Taigi verslo klasės mada tampa moteriška ir mažiau kanonizuota. Pagrindinės vertybės: nepriekaištinga rūbo kokybė, saiko jausmas (kitaip –skonis) ir kelios audinio raukšlės kostiume, išduodančios, jog audinio pluoštas natūralus. Galimos įvairios dalykinio stiliaus improvizacijos, tačiau svarbiausia jausti saiką, nes pernelyg seksualiais ar ekstravagantiškais drabužiais pasipuošusi dama labiau primins nuotykių ieškotoją, nei dalykinę moterį.

Skaityti straipsnį “Dalykinis stilius ir suknelės – suderinama ar ne?” »