cerpiniai stogai

Stogo danga – kokią pasirinkti?

Stogo danga turi būti pasirenkama itin kruopščiai, jei norima, kad jos netektų keisti dar ilgą laiką. Mūsų šalyje orai ne visada labai palankūs, iškrenta tikrai nemažai kritulių, taigi, svaru pasirūpinti, kad stogas būtų itin patvarus. Mūsų šalyje dažniausiai pasirenkami keli variantai: šiferio, čerpių arba skardos danga. Kuris variantas gali būti tinkamiausias jums, tai priklausys nuo jūsų namo tipo bei asmeninių lūkesčių, ir, žinoma… piniginės storio.

stogo dangaŠiferio danga šiandien pasirenkama gana dažnai. Ji pasižymi tuo, kad yra pakankamai patvari ir nesudėtingai montuojama, tačiau norint, kad stogas atrodytų tikrai estetiškai, kartais šios minties atsisakoma. Taip atsitinka dėl ganėtinai paprastos priežasties – šiferio dangos pasirinkimas ganėtinai ribotas, o laikui bėgant spalvos išblunka, taigi, stogo danga neatrodo taip estetiškai, kaip iš pradžių. Vis dėlto, šiferio populiarumą lemia ganėtinai nedidelė jo kaina ir patvarumas, taigi, tai gali būti geriausiu pasirinkimu.

Norint, kad stogas ne tik atliktų savo pagrindinę funkciją, bet ir sudarytų prabangos įspūdį, tokiu atveju vertėtų pasirinkti čerpių stogą. Jis puikiai tiks rąstiniams namas, nes yra pakankamai sunkus. Čerpiniai stogai pasirenkami jau nuo senų laikų, ir laikas patvirtino, kad toks stogas gali tarnauti tikrai labai ilgai. Taip pat svarbu ir tai, kad čerpės pasižymi puikia garso izoliacija, taigi, jums nereikės baimintis dėl girdimo triukšmo lauke. Vis dėlto, tokios dangos kaina džiugina tikrai ne visada, tad tokį stogą gali sau leisti tikrai ne kiekvienas.

Skaityti straipsnį “Stogo danga – kokią pasirinkti?” »