Energinio naudingumo sertifikatas – naudingas formalumas

Kiekvienas namo savininkas, norintis parduoti ar išnuomoti būstą, turi pasirūpinti įvairiais formalumais, ir energinio naudingumo sertifikatas yra vienas jų. Nors gana dažnai piktinamasi, kad tai tėra dar vienas bereikšmis formalumas, tačiau tai nėra tiesa, kadangi tai gali būti naudinga ir potencialiems namo pirkėjams ar nuomininkams, ir pačiam namosavininkui.

sertifikatasKadangi paprastai yra tikimasi, kad pastatą išlaikyti bus pakankamai pigu, visada yra norima, kad savininkas pateiktų tam tikrus įrodymus, liudijančius apie pastato energetinį naudingumą. Sertifikatas, kuriame yra nurodyta energetinio naudingumo klasė, yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti, kad namas yra pakankamai ekonomiškas, ir tuo atveju, jei energetinio naudingumo klasė yra gana aukšta, neretais atvejais sutinkama mokėti brangiau. Taigi, tai tikrai gali būti naudinga ir pačiam namo savininkui, kadangi visada yra tikimasi, kad namą pavyks išnuomoti ar parduoti geriausia kaina.

Norint, kad būtų išduotas šis sertifikatas, reikės kreiptis į specialistus, kurių teikiamų paslaugų spektras apima ir daugiau sričių, tokių kaip namo pridavimas ir pan. Specialistų, teikiančių tokias paslaugas, galima rasti ne taip ir mažai, tad visada galima palyginti, kas tokias paslaugas teikia pačiomis palankiausiomis kainomis: jums tereikia apsilankyti tam tikrų bendrovių internetinėse svetainėse, ir čia visada bus galima rasti pakankamai nemažai naudingos informacijos, susijusios su paslaugos teikimu, o taip visada galima rasti ir teikiamų paslaugų įkainius, kas tikrai leis jums pasirinkti tokią bendrovę, kuri teikia reikalingas paslaugas palankiausiomis sąlygomis.

Nors gana dažnai nerimaujama, kad šio formalumo kaina gali būti pernelyg aukšta, tačiau tai nėra tiesa: visada galima atrasti įmones, kurios teikia paslaugas palankiausiomis kainomis, o taip pat ši investicija visada pasiteisina: net ir tuo atveju, jei yra nustatoma gana žema energetinio naudingumo klasė, specialistai visada gali pateikti įvairius siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą, ir rezultatai visada bus puikūs.

Taigi, tai yra naudinga abiem pusėms: tiek potencialiems namo nuomininkams ar pirkėjams, tiek ir patiems namo savininkams. Išduotas energetinio naudingumo sertifikatas galioja net 10 metų, todėl neverta nerimauti, kad tai gali tekti daryti gana dažnai, jei namas yra nuomojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *