Energetinis sertifikavimas: kam to reikia?

Energetinis sertifikavimas yra reikalingas tuomet, kada norima būstą išnuomoti ar parduoti – nuo praeitų metų tai oficialiai tapo privalomu formalumu, kai svarstoma apie būsto nuomą ar pardavimą. Šis formalumas gali parodyti, koks yra būsto energetinis naudingumas, ir potencialūs pirkėjai ar nuomininkai gali lengviau apsispręsti, ar tam tikras sprendimas tikrai gali būti pats geriausias.

energetinis sertifikavimasEnergetinis naudingumas yra žymimas klasėmis – aukščiausia yra A klasė, o G – pati žemiausia. Jei nustatoma A ar B energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju galima drąsiai teigti, kad namas iš tiesų ekonomiškas, taigi, tai tikrai labai palanku pirkėjams ar nuomininkams. Tuo atveju, kada žinoma, jog namo energetinis naudingumas yra gana aukštas, tam tikras būstas vertinamas kur kas palankiau – juk už būsto šildymą šaltuoju metų laiku teks mokėti kur kas pigiau. Tai, žinoma, gali būti naudinga ir pačiam namo savininkui – juk ekonomiškas namas įgyja kur kas didesnę vertę, taigi, namą galima išnuomoti ar parduoti brangiau. Paprastai to ir tikimasi, taigi, tai gali būti naudinga ir savininkams, ir nuomininkams ar pirkėjams.

Gana dažnai klausiama, kur reikėtų kreiptis, norint, kad būtų paskaičiuotas namo energetinis naudingumas. Paprastai kreipiamasi į įmones, kurių veikla – energinis sertifikavimas ar statybos užbaigimas. Galite net neabejoti, kad šios įmonės padės jums atlikti reikalingus darbus, ir dėl to neteks sukti galvos. Nors kartais dvejojama, ar kreiptis į pavienius, ar į įmones, vis dėlto, pastarasis variantas pasiteisina dažniausiai – tokiu atveju tikrai galite būti garantuoti, jog visi darbai bus atlikti tinkamai. Be to, šiandien gana dažnai pasitaiko ir įvairių apgavysčių atvejų, ir kad taip nenutiktų, vertėtų pasikliauti tik patikimomis įmonėmis.

Norint, kad būtų atliktas sertifikavimas, jums tereikės susisiekti su šios paslaugos tiekėjais ir susitarti, kada gali būti atliekami reikalingi skaičiavimai. Kai tai bus atlikta, ir jūs jau žinosite, koks būsto energetinis naudingumas, galėsite jį pasididinti, nes specialistai jums patars, kaip galima tai padaryti.Taigi, tikrai neverta baimintis, jog bus įrodyta, kad energetinis naudingumas bus labai žemas, nes ir tokiu atveju galite atrasti pačius geriausius būdus, kaip būtų galima tai pakeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *