Energetinio naudingumo klasės: kaip jos nustatomos?

Energetinios naudingumo klasės parodo, koks yra būsto energetinis naudingumas, tai yra, ar būstas yra pakankamai ekonomiškas. Kuo klasė yra aukštesnė, tuo mažiau šilumos energijos yra sunaudojama, norint apšildyti būstą, bei atvirkščiai.

energetinios naudingumo klasėsEnergetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali įrodyti, kad būstas yra pakankamai ekonomiškas. Sertifikatas yra būtinas tuo atveju, jei planuojate namą išnuomoti ar parduoti, ir šis dokumentas galioja 10 metų. Nors kartais teigiama, kad tai – tėra dar vienas formalumas, tačiau tai nėra tiesa – juk sertifikatas gali būti naudingas ne tik namo nuomininkams ar pirkėjams, bet ir pačiam savininkui, nes tuo atveju, jei energetinis naudingumas yra labai aukštas, namo vertė tik pakyla, taigi, galite namą parduoti ar išnuomoti sau palankiausia kaina.

Gana dažnai kyla klausimas, ką daryti, norint gauti energetinio naudingumo sertifikatą. Tuo atveju, jei jums jo reikia butui, tokiu atveju viskas vyks kur kas paprasčiau, ir specialių skaičiavimų atlikti nereikės, tačiau tuo atveju, jei jo reikia namui, teks kreiptis į šias paslaugas teikiančias įmones. Paprastai tokios įmonės teikia tokias paslaugas, kaip sertifikavimas, namų pridavimas ir t.t., taigi, kreipdamiesi galite būti garantuoti, jog jums bus suteiktos reikalingos paslaugos.

Kartais baiminamasi, kas nutiks tokiu atveju, jei bus įrodyta, kad namo energetinis naudingumas yra labai žemas. Tokioje situacijoje dar tikrai ne viskas prarasta, ir patyrę specialistai gali pateikti įvairius siūlymus, kaip būtų galima padidinti energetinį naudingumą. Visa tai tikrai yra įmanoma, tad ši paslauga iš tiesų labai naudinga.

Tokias paslaugas teikiančių bendrovių bei pavienių asmenų galima rasti ne taip ir mažai, taigi, rinktis tikrai bus iš ko. Vis dėlto, nevertėtų susižavėti vien tik žemomis kainomis, nes čia kur kas svarbesnė yra teikiamų paslaugų kokybė. Paprastai patariama kreiptis į įmones, bet ne į pavienius asmenis, kurie savo teikiamas paslaugas reklamuoja skelbimų portaluose. Pasirinkę patikimą įmonę galėsite būti garantuoti, kad teikiamos paslaugos bus tikrai kokybiškos, be to, bus galima išvengti apgaulių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *