Energetinio naudingumo klasės

Energetinio naudingumo sertifikatas paprastai reikalingas yra tuomet, kai norima išnuomoti ar parduoti būstą – tokiais atvejais šis dokumentas yra privalomas, tad be jo išsiversti nepavyks. Šis sertifikatas parodo, kokios yra pastatų energetinio naudingumo klasės: jos žymimos nuo A iki G, irtai parodo, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas. Kuo klasė yra aukštesnė, kuo mažiau energijos sunaudojama, norint būstą apšildyti. Taigi, kuo aukštesnė yra klasė, tuo ekonomiškesnis yra būstas.

energetinio naudingumo klasėsKad būtų įvertintas pastato energinis naudingumas, neišsiversite be specialistų pagalbos, kurie atliks skaičiavimus ir įvertins, kokia yra pastato klasė. Nevertėtų jaudintis, jei bus nustatyta pernelyg žema klasė, nes specialistai paprastai gali patarti, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą.

Norint įvertinti, koks yra pastatų energinis naudingumas, neišvengiamai teks kreiptis pagalbos į specialistus, kurie galėtų suteikti šią paslaugą. Tokiu atveju paprastai patartina kreiptis į įmones, kurios padės tai nustatyti. Nors kartais ieškoma specialistų skelbimų puslapiuose, tačiau tokiu atveju ne visada galite būti užtikrinti dėl atliekamų darbų kokybės, taigi, kur kas palankiau kreiptis į įmones, apie kurias galite rasti informacijos internete.

Energetinio naudingumo sertifikatas galioja dešimt metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, skaičiavimus tenka atlikti iš naujo. Nieko nuostabaus, juk praėjus šiam laiko tarpui energetinis naudingumas gali sumažėti, taigi, šis dokumentas jau negalės įrodyti, kad energetinis naudingumas yra būtent toks, kaip parašyta.

Energetinio naudingumo sertifikatas dabar yra privalomas tuo atveju, kai norima parduoti ar išnuomoti būstą. Tai tikrai gali būti naudinga ir pačiam namo šeimininkui, nes būstą, kurio energetinis naudingumas yra didelis, paprastai galima parduoti brangiau. Kiekvienas potencialus namo pirkėjas paprastai nori žinoti, ar juos dominantis namas yra pakankamai ekonomiškas – juk paprastai tikimasi, kad būsto išlaikymas kainuos kuo pigiau.Energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, galintis tai įrodyti, todėl juo pasirūpinti itin svarbu. Nors kartais ,manoma, kad šis dokumentas – tai tik dar labiau viską apsunkinantis formalumas, tačiau tai nėra tiesa, ir energetinio naudingumo sertifikatas gali būti naudingas tiek namo pardavėjams, tiek ir pirkėjams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *