Energetinio naudingumo klasė: kam reikia ją nustatyti?

Energetinio naudingumo klasė parodo, ar būstas yra ekonomiškas, tai yra, kokio energijos kiekio reikia apšildyti namus, ir kuo ši klasė yra aukštesnė, tuo būstas yra ekonomiškesnis. Šiandien energetinio naudingumo sertifikatas yra privalomas, kuomet norima tam tikrą būstą išnuomoti ar parduoti, taigi, neabejotinai tenka kreiptis į specialistus, kurie galės atlikti tam tikrus skaičiavimus ir nustatyti būsto energetinį naudingumą.

energetinio naudingumo klasėTai yra reikalinga dėl to, kad potencialus būsto pirkėjas ar nuomininkas žinotų, ar būstas tikrai yra ekonomiškas, ir energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali parodyti, kad būstui apšildyti yra sunaudojamas nedidelis šilumos energijos kiekis. Jei būsto energetinis naudingumas yra aukštas, tokiu atveju galima tikėtis, kad pirkėjas ar nuomininkas sutiks mokėti didesnę kainą – juk paprastai yra tikimasi, kad išlaikytibūstą kainuos kuo pigiau.

Gana dažnai klausiama, ar butuose taip pat turi būti atliekami tam tikri skaičiavimai, kad būtų galima nustatyti būsto energetinį naudingumą, tačiau čia viskas yra kur kas paprasčiau. Tokiu atveju energetinio naudingumo sertifikatai išduodami daug paprastesne tvarka, ir nereikia atlikti jokių skaičiavimų. Butų energetinio naudingumo klasė paprastai yra žema, todėl sertifikatai yra šabloniški: nors kartais manoma, kad būsto energetinis naudingumas yra aukštesnis, tačiau tikrai ne visada nustatoma aukštesnė klasė, nei yra nurodyta šabloniškame sertifikate.

Jei jums yra reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas, tokiu atveju reikės kreiptis į įmones, kurios teikia energetinio sertifikavimo paslaugas, taip pat padeda, kuomet reikalingas namų pridavimas ar kiti formalumai. Tokių įmonių galima susirasti ne taip ir mažai, ir pasiskaičius atsiliepimus bei įvertinus prieinamiausias kainas, tikrai bus galima pasirinkti patį tinkamiausią variantą.

Taigi, energetinio naudingumo klasę reikės nustatyti tuomet, kai bus svarstoma būstą išnuomoti ar parduoti, ir šis formalumas nuo praėjusių metų yra privalomas. Jums tereikia kreiptis į tokias paslaugas teikiančią įmonę, ir galite būti garantuoti, kad viskas bus atlikta tinkamai. Nors kartais manoma, kad tai tėra dar vienas bereikšmis formalumas, tačiau tai tikrai nėra tiesa – energetinio naudingumo sertifikatas tikrai yra naudingas ir patiems būsto pardavėjams – juk tuomet, kada yra nustatoma aukšta energinio naudingumo klasė, būsto kaina gali šoktelti į viršų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *