Energetinio naudingumo klasė: ką ji parodo ir kaip ji nustatoma?

Pastato energetinio naudingumo klase turi būti nustatoma tuomet, kada yra planuojama išnuomoti arba parduoti tam tikrą būstą, ir sertifikavimas tokiais atvejais šiandien yra privalomas. Nustatyta klasė parodo, koks yra pastato energetinis naudingumas, ir jis yra žymimas raidėmis nuo A iki G (A klasė yra pati aukščiausia, o G – žemiausia).

energetinis naudingumasŠis formalumas yra reikalingas tam, kad potencialūs būsto nuomininkai arba pirkėjai žinotų, ar norint apšildyti pastatą yra sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Tai iš tiesų yra aktualu kiekvienam, kadangi visada yra tikimasi, jog namo išlaikymas nepareikalaus didelių išlaidų, ir tuo atveju, jei yra nustatoma aukšta energetinio naudingumo klasė, paprastai yra sutinkama už būstą mokėti brangiau. Tai taip pat yra palanku patiems namo savininkams, kadangi nustačius aukštą energetinio naudingumo klasę, pastato vertė išauga.

Norint, kad būtų atlikti sertifikavimo darbai, neišvengiamai teks kreiptis į specialistus, kurie teikia tokias paslaugas. Paprastai įmonės, atliekančios sertifikavimo darbus, teikia ir kitas paslaugas, tokias kaip namo pridavimas ir pan. Nemažai tokių bendrovių turi savo internetines svetaines, tad norint išsirinkti tinkamiausią paslaugos tiekėją, tai tikrai nebus labai sudėtinga. Visada pravartu palyginti, kokius įkainius yra nustatę skirtingi paslaugos tiekėjai, ir tai, žinoma, padės jums sutaupyti pinigų. Taip pat visada yra svarbu būti tikriems, kad pasirinkta įmonė yra tikrai patikima, ir tai galima įvertinti tiesiog pasiskaičius įvairius komentarus internetinėje erdvėje, kurių tikrai nestinga.

Galite net neabejoti, kad sertifikavimo darbai ilgai netruks, o kiek tai atims laiko, tai priklausys nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas. Neretai pastato savininkai nuogąstauja, kas nutiktų, jei būtų nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tačiau paprastai specialistai pateikia įvairius siūlymus, ką galima padaryti, kad pastato energetinis naudingumas taptų didesnis.

Taigi, viskas yra gana paprasta, ir tuo atveju, jei planuojate parduoti ar išnuomoti savo būstą, svarbu nepamiršti šio formalumo. Paprastai energetinio naudingumo sertifikatas galioja dešimt metų, ir praėjus šiam laikotarpiui sertifikavimo darbai turi būti atliekami iš naujo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *