Endodontija ir dantų protezavimas

Endodontinis gydymas – tai svarbus paruošiamasis etapas kurį gydytojas odontologas turi atlikti prieš tai kai pacientui yra atliekamas dantų protezavimas. Endodontijos tikslas yra maksimaliai išvalyti ir patikimai užsandarinti dantų kanalus.

EndodontijaEndodontinis gydymas sukuria palankias sąlygas tolimesniam danties gijimui ir danties karūnėlės uždėjimui.

Kam yra reikalinga endodontija

Negydomas dantų gedimas dėl karieso ar traumos gali privesti prie prie dantų masės uždegimo. Šis uždegimas yra lydimas stipraus pulsuojančio dantų skausmo. Jei laiku ne bus atliktas endodontinis gydymas tai infekcija iš danties gali pereiti į kitus dantis ir tokiu būdu Jums gali prasidėti parodontozė.

Endodontinio gydymo charakteristika

  • Endodontinio gydymo pagrindinis tikslas yra dantų šaknų kanalų hermetiškas uždarymas ir valymas. Endodontija yra skiriama ne visiems dantims. Dantų kuriems yra reikalingas endodotnis gydymas nustatymas vyksta tuo metu kai su odontologu yra planuojamas dantų protezavimas.
  • Kartais yra reikalingas pakartotinis endodontinis gydymas – dantų šaknų kanalų pergydimas. Dantų šaknų kanalų pergydimas yra reikalingas tuo atveju jei po anksčiau atlikto endodontinio gydymo dantys prastai sugijo.
  • Endodontinis gydymas gali būti atliktas tik gydytojo endontologo, nes endodontija yra viena sudėtingiausių odontologijos šakų ir tam, kad gydymas būtų sėkmingas reikia žinių, įgūdžių ir specialios įrangos – odontologinio mikroskopo.
  • Endodontija yra gana daug laiko užimanti procedūra. Endodontinis gydymas pacientui gali būti daromas nuo 40 min. iki 1,5 valandos. Procedūros atlikimo trukmė taip skirias dėl to, kad dantų šaknų kanalų kiekis priklauso nuo žmogaus anatomijos ir dėl įvairių kitų faktorių.

Apsilankymų endodonto kabinete kiekis:

Endodontinis gydymas paprastai reikalauja keleto vizitų odontologijos kabinete. Apsilankymų vidurkis svyruoja nuo 1 iki 4 apsilankymų kiekvienam dančiui, odontologų kaip jie paskirsto laiką ir jų naudojamos įrangos. Taip pat didelę įtaką apsilankymų kiekiui turi ir paciento anatomija – dantų šaknų kanalų kiekis ir uždegimo būsena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *