Duonos kelias

Ar prisimenate mokyklos laikus, kuomet dainuodavome apie duonelę, kaip ji atsiranda ant mūsų stalo? Tada gal dar nebūdavo naudojamos ir tokios kaip dabar modernios sėjamosios mašinos, tačiau duonos kelias buvo jau labai seniai, ir yra dabar. Jis tas pats, tik su modernesnėmis priemonėmis.

Aria

Agro technikaJeigu anksčiau duonos kelias prasidėdavo pavasarį iškart po įšalo su arkliu ir arklu, žagre ariant laukus, dabar jis vyksta kitaip. Tam nereikia nei gyvūnui naminiui, nei žmogui labai nusigaluoti. Yra specialūs traktoriai, kurie aria ir laukus labai greitai paruošia grūdo kritimui. "Sapiens" autorius teigia, kad žemės ūkis žmonijai atrodęs kaip progresas ir išradimas, iš tikrųjų privertė žmogų lenkti nugarą nuo ryto iki vakaro. Galima sakyti, kad tam tikru metu žemės ūkis iš tiesų savanoriais vergais padarė daug žmonių. Tačiau dabartinės technologijos pagaliau leidžia atsigriebti ir dirbti žemės ūkyje su malonumu ir be didelio vargo.

Tręšia

Suarus žemes, jos gali būti tręšiamos tam tikrais substratais. Suvalkijos, pavyzdžiui, žemės yra ir taip labai derlingos, jas netenka tręšti daug. Tačiau štai smėlingoje Dzūkijoje jau tenka daugiau pasidarbuoti norint sukurti gerai patręštą žemę.

Sėja

Puikios naujos sėjamosios mašinos žemės ūkyje lengvai ir efektyviai išbarsto sėklas ir užsėja didžiausius laukus. Jos vienu metu gali ir pakelti dirvą, ir pasėti, ir užversti. Kitos tiesiog pakelia ir vėl užverčia. Tai sudaro išties puikias sąlygas pasėti grūdus laiku ir greitai.

Purškia

Priklausomai nuo grūdų kultūros ir nuo parazitų ar ligų grėsmės, gali tekti gerai išpurkšti laukus, žinoma, laikantis saugumo reikalavimų. Kai kur augančios kultūros tiesiog turi būti apsaugomos taip papildomai, nes kitaip viską nuės parazitai.

Nuima

Rugpjūtis – mėnuo, kada rugius pjauna. Kartais tai daroma liepą, kartais rugsėjį, čia priklauso nuo orų ir nuo derliaus. Beje, rugsėjis irgi yra sėjos metas, tačiau tada yra sėjami žemkenčiai. Priklausomai nuo grūdo, jis gali būti sėjamas vienu ar kitu metu, na o su geros sėjamosios mašinos pagalba, galima išauginti savo norimas kultūras greitai ir efektyviai.

Kulia

Kūlimas šiais laikais vyksta toli gražu nebe su spragilais. Tačiau šis procesas taip pat yra būtinas, kad būtų atsiejami "grūdai nuo pelų".

Mala

Atsiejus grūdus, jie gali būti valomi, džiovinami, vėdinami, o paskui galiausiai malami – smulkiau ar stambiau. Taip gaunami balti, šviesūs, tamsūs, smulkūs ar rupūs miltai, manai. O tuomet jau ir duonelę kepa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *