Sėkmingą įmonės veiklą lemia darbo sauga

Jau ne pirmi metai Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, itin daug nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta dėl darbo saugos reikalavimų nesilaikymo. Darbų sauga, nepaisant to, jog yra reglamentuota specialiais įstatymais, kai kuriose įmonėse yra neatpažinta teritorija, todėl čia įvyksta nemažai nemalonių įvykių. Ne tik traumų, susižeidimų, bet ir nelaimių bei mirčių atvejis darbo vietoje dėl šių priežasčių paskutiniais metais itin išaugo. Norint užtikrinti darbuotojų saugą ir gerą darbą, privalu pasirūpinti darbo sauga.

Atsakingi visi

darbų saugaSu darbų sauga privalo susipažinti kiekvienas įmonės darbuotojas. Tai būtina ne tik todėl, jog taip numatyta įstatymuose, tačiau tai lemia ir sėkmingą pačių darbuotojų darbą. Net jei įmonės vadovui atrodo, kad darbo saugos reikalavimai yra savaime suprantamas dalykas ir visi darbuotojai privalo išmanyti šias galiojančias taisykles, tai tikrai dar nereiškia, jog visi darbuotojai apie tai puikiai žino. Tai pasakytina ne tik apie jaunus dar praktikos neturinčius darbuotojus, bet ir apie ilgalaikius specialistus. Pastarieji, ypač dažnai nesilaiko darbo saugos reikalavimų, nes per ilgametę darbo patirtį jau yra įgudę dirbti pagal savo susikurtą darbo sistemą, dažnai visiškai pamiršdami darbo saugos reikalavimus.

Privalu susipažinti

Dėl ankščiau paminėtų faktų, nepaisant to, ar įmonėje dirba jauni specialistai, ar seniai dirbantys profesionalai, darbų sauga privalo būti pristatyta kiekvienam be išimties. Tuo turi užsiimti įmonės vadovas ar jo paskirtas specialistas, organizuoti darbuotojų instruktažą, kurio metu būtų pristatomos darbo saugą užtikrinančios taisyklės ir priemonės bei reikalavimai, keliami darbuotojams. Labai svarbu, kad tai įvyktų iš tikrųjų, o ne būtų tik fiktyvus darbuotojų pasirašymas į saugos žurnalą. Nes būtent žinojimas gali išgelbėti Jūsų darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų darbo vietoje. Specialistai pataria, jog ypač efektyvu, jei tokio tipo susirinkimai ar net pratybos įmonėje vyktų reguliariai – kartą į metus. Taip darbuotojai žinotų, kad darbų sauga nėra tik oficialus reikalavimas, tai rūpi įmonės vadovams, o tai reiškia, jog turėtų rūpėti ir kiekvienam darbuotojui.

Patikėkite viską specialistams

Esate įmonės vadovas, tačiau nežinote, kaip darbuotojus supažindinti su darbų sauga? Nesirūpinkite. Šioje sferoje yra daug Jums galinčių padėti specialistų. Geriausia, jei tokiomis temomis darbuotojus apšvies tą puikiai išmanantys žmonės. Todėl geriausia reguliariai samdyti įmones, teikiančias darbų saugos informavimo ir vykdymo paslaugas. Šiose vietose ilgą laiką dirba tik šia sritimi besidomintys specialistai, todėl jie užtikrintai ir profesionaliai supažindins darbuotojus su darbų sauga, be to padės su tuo susipažinti ne tik iš teorinės, bet ir praktinės pusės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *