Buhalterinė apskaita: kam patikėti?

Buhalterinė apskaita yra labai svarbi kiekvienai įmonei, nesvarbu ar tai didelė, ar maža įmonė, kuri ką tik pradeda veiklą. Šiuo metu buhalterinę apskaitą gali vesti samdomas buhalteris arba galima darbus patikėti buhalterinių paslaugų įmonei, apie tokią galimybę daugiau galite sužinoti apsilankę šioje https://www.fac.lt/buhalterine-apskaita-vilniuje/ interneto svetainėje. Kaip nuspręsti, kam patikėti įmonės buhalteriją?

ApskaitaPirmiausia reikia paminėti galimus būdus, kaip galima tvarkyti buhalterinę apskaitą. Vienas iš būdų – vesti apskaitą savarankiškai. Tiesa, jei įmonė didesnė, tai bus sudėtinga atlikti ir vadovo, ir buhalterio darbus. Jei įmonė maža ar tik pradedama veikla ir jūs išmanote buhalterinę apskaitą, tai galite laikinai tuo užsiimti. Visais kitais atvejais nerekomenduojama patiems vesti buhalterinę apskaitą. Jeigu nežinote, kaip vesti apskaitą, tai jūs pridarysite daugiau žalos įmonei, nei naudos taupant ant buhalterinio darbo paslaugų ar buhalterio algos. Be to, jums reikės labai daug laiko ir pastangų tam, kad išmokti vesti buhalterinę apskaitą. Verčiau patikėti šiuos darbus atlikti tiems, kurie išmano šią sritį.

Kitas galimas variantas – samdyti buhalterį. Svarbu paminėti, kad didelėse įmonėse bus būtinas buhalteris, kuris dirbs įmonėje. Kartais reikalingas ne vienas ir ne du buhalteriai, jei įmonė didelė ir darbų apimtys taip pat didelės. Jei įmonė maža arba vidutinio dydžio, tai reikia pagalvoti apie dvi galimybes. Pirmoji galimybė – samdyti buhalterį, kuriam steigsite darbo vietą ir jis dirbs įmonėje. Antroji galimybė – darbus patikėti buhalterinių paslaugų įmonei. Tai du skirtingi pasirinkimai.

Kai kurie galvoja, kad buhalterio samdymas yra brangus, kiti galvoja, kad buhalterinių paslaugų įmonės paslaugos bus brangios. Iš tikrųjų kiekvienas atvejis yra individualus ir negalima pasakyti, kad vienoks ar kitoks pasirinkimas bus brangus. Pagalvokite, kokių paslaugų jums reikia. Taip pat reikia skaičiuoti, kiek kainuos buhalterio darbo vietos steigimas ir išlaikymas bei, kiek kainuos buhalterinių paslaugų įmonės paslaugos. Skaičiuoti galima paprastai. Jums reikia surasti tinkamas buhalterinių paslaugų įmones, kurios jums atsiųs pasiūlymus su sumomis, kurias reikėtų mokėti kiekvieną mėnesį, jeigu nuspręstumėte naudotis tokiomis paslaugomis. Tuomet reikia paskaičiuoti, kiek kainuos buhalterio samdymas. Čia jau reikia skaičiuoti atlyginimą, mokymus, darbo vietos kūrimą ir pan. Be to, reikia pagalvoti, kas pavaduos buhalterį, kai jis atostogaus ar susirgs. Tuomet jau reikia viską palyginti ir priimti geriausią jums variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *