Babeziozė – liga, kuri gali būti mirtina Jūsų šuniui

Nors šiuo metu oras už lango gali atrodyti gana darganotas, tačiau siūlome nepamiršti, kad erkėms tai tikrai nėra blogas oras. O saugoti reikia ne tik save, tačiau taip pat ir savo augintinius, kuris dažnai kur kas paprasčiau „pasigauna“ erkes nei mes. Žinoma, gerai, kai yra veterinaro paslaugos, kurios padeda išgelbėti šuniuko gyvybę, tačiau dar geriau – pasirūpinti tinkamomis apsaugos priemonėmis, kurios padeda išvengti erkių ant kūno apskritai.

Tinkamų priemonių pasirinkimas

VeterinarijaVeterinarijos Klinika Vilniuje gali Jums pasiūlyti labai daug skirtingų priemonių nuo erkių, kurios būtinos šuniukai. Kol vieni perka antkaklius, tuo tarpu kiti lašina vaistukus ant kaklo, galiausiai, net duoda specialius vaistus arba komponuoja kelias skirtingas priemones. Kadangi šiuo metu jų pasirinkimas yra gana platu – visada geriausia yra tartis su specialistu.

Juk, pavyzdžiui, antkaklis nėra toks geras pasirinkimas tuomet, kai šuns kailis yra ilgas, kadangi paprasčiausiai ši priemonė nebus tinkama. O kitais atvejais lašiukai šuniukai gali būti per stiprūs, ypač, jeigu jis yra mažas. Taigi, tariantis su veterinaru reikia ieškoti tinkamiausių apsaugos priemonių, kurios gali padėti Jūsų šuniukui išvengti baisios ligos, kuri baigiasi įvairiais sutrikimais ir net mirtimi.

Babeziozės požymiai

Dažniausiai apie ligą pirmiausia išduoda šuniuko elgesys, tad žmonės turi kuo skubiau reaguoti, kad liga neplistų. Dažniausiai šuniukas tampa labai vangus, liūdnas, gali nevalgyti ir paprasčiausiai nuolat guli. Kuo ilgiau lauksite – tuo liga labiau plis, tad jeigu matote, kad jeigu jūsų šuo yra ne toks guvus kaip kad visada – greita reakcija gali padėti jam išgelbėti gyvybę. Galiausiai, jeigu tai ne babeziozė – gali būti 100 skirtingų ligų dėl o šuo yra toks.

Kadangi ši liga dažniausiai nustatoma labai greitai – taip pat sėkmingai pavyksta su ja susitvarkyti. Svarbiausia, kad rastumėte gerą kliniką, kurioje specialistai atsidavę suteiktų pagalbą. Veterinarijos klinika Vilniuje, daugelis jų – sėkmingai gydo nuo šios ligos, tačiau visada geriausia mintyse turėti tuos, kurie turėtų ištiesti pagalbos ranką, kai jos reikės. Tuomet bet kokia liga nebus baisi šuniukui.

Rūpinkitės savo augintiniais ir jie atsidėkos Jums savo meile.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *