Automobilių dalių ir jų funkcijų apžvalga

DalysBūdami automobilio savininkai turite žinoti įvairias automobilio dalis ir jų funkcijas. Kai kurios dalys yra būtinos automobiliui eksploatuoti, o kai kurios – tik dėl dizaino. Svarbu žinoti skirtumus, ypač kai ateina laikas remontuoti ar keisti dalį. Šiame vadove apžvelgsime įvairias automobilio sudedamąsias dalis ir aprašysime jų funkcijas, kad suprastumėte, kas vyksta po variklio dangčiu. Šiame vadove apžvelgsite automobilio dalis ir jų vaidmenį užtikrinant sklandų automobilio veikimą – nuo variklio iki aušinimo sistemos. Turėdami pagrindinį supratimą apie šias automobilio dalis ir jų funkcijas, būsite pakeliui tapti automobilio ekspertu. Plačiau: pigiausiosdalys.lt – kokybė ir geros kainos.

Stabdžių sistema Stabdžių sistema variklio sukuriamą energiją paverčia šiluma ir naudoja šią šilumą automobilio judėjimo krypčiai keisti. Stabdžiai yra ant visų keturių automobilio ratų. Priekiniai ratai su stabdžių pedalu sujungti trosais ir svirtimis. Galiniai ratai su stabdžių pedalu sujungti hidrauline sistema. Hidraulinė sistema, naudodama hidraulinį skystį, perduoda stabdžių pedalo paspaudimą galiniams ratams. Stabdžių pedalas nuspaudžiamas, kai vairuotojas nori sulėtinti automobilio greitį arba jį sustabdyti. Hidraulinė sistema veikia, nes slėgis tarp priekinių ir galinių ratų skiriasi. Kai nuspaudžiamas stabdžių pedalas, skystis iš hidraulinės sistemos išstumiamas pro vožtuvų rinkinį. Kai skystis patenka pro vožtuvus, jis keliauja į galinius ratus ir spaudžia stabdžių trinkeles. Dėl to ratai sustoja.

Aušinimo sistema Pagrindinė aušinimo sistemos funkcija – paimti šilumą iš variklio. Tai svarbu, nes degindamas degalus variklis išskiria daug šilumos. Aušinimo sistema šilumai iš variklio pašalinti naudoja vandenį ir siurblį. Vanduo pumpuojamas vamzdžių tinklu, kuris supa variklį, o tada keliauja atgal į radiatorių, sumontuotą automobilio išorėje. Aplink variklį keliaujantis vanduo surenka šilumą ir grįžta atgal į radiatorių, kur jį atvėsina pro radiatorių einantis oras. Tada vanduo pumpuojamas atgal į variklį, kur procesas prasideda iš naujo. Aušinimo sistemos veikimas priklauso nuo variklio galios, kuri suka aušinimo siurblį. Kiekvieno automobilio aušinimo sistema skiriasi priklausomai nuo markės ir modelio. Svarbu, kad aušinimo sistema gerai veiktų, kad variklis neperkaistų.

Elektros sistema Automobilio elektros sistemą sudaro laidai ir kiti komponentai, kurie gamina elektros energiją. Elektros sistema atsakinga už tokius dalykus kaip variklio užvedimas ir automobilio žibintų įjungimas. Elektros sistemą maitina akumuliatorius. Akumuliatorių įkrauna automobilio generatorius. Elektros sistema kontroliuoja, kiek srovės naudoja įvairios automobilio dalys. Prie elektros sistemos prijungti jutikliai, kurie siunčia signalą į kompiuterį, kai kas nors veikia netinkamai. Kompiuteris, naudodamas jutiklių signalą, nusprendžia, kurios automobilio dalys gauna per daug elektros energijos. Remdamasis šia informacija, kompiuteris nusprendžia, kiek galios reikia kiekvienai automobilio daliai, kad ji veiktų. Elektros sistema yra svarbi automobilio dalis, nes būtent ji leidžia automobiliui veikti. Elektros sistema priverčia automobilį judėti, perjungti pavaras ir įjungti žibintus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *