Atostogos užsienyje ar sodyboje prie ežero?

Laisvalaikis sodybojeNe vienam iš mūsų tenka rinktis savo norimą atostogų tipą. Kas geriau – sodybos prie ezero, lietuviškas pajūris ar poilsis užsienyje? Kiekvienas, žinome, turime savo planus ir motyvaciją. O aš šiandien noriu pakalbėti apie tai, kodėl kartais nieko geriau ir negali būti kaip tik atostogos savuose kraštuose, prie savo ežerų ir su pačiais geriausiais draugais.

Pažinti savą kraštą

Viena iš priežasčių, kodėl žmonės taip noriai per atostogas renkasi būtent poilsį kaimo sodybose, gamtoje, prie ežerų, miškuose, tai noras pažinti savo kraštą. Juk iš tiesų – kaip nedaug mes žinome apie savo gražias žemes, laukus, miškus ir kitas nuostabias vietas. Ir kiek daug galėtume žinoti, jeigu daugiau laiko skirtume kelionėms po Lietuvą. Kartais nuvykstame į kokią nors mažą užsienio šalį, turime maršrutą dviem savaitėms. Visą tą laiką praleidžiame to maršruto įgyvendinimui ir vietos tyrinėjimui. Tada pasikalbame su vietiniais, paaiškėja, kad jų kraštą jau išmanome geriau negu jie patys. Taigi, taip pat galima palyginti ir Lietuvą. Ar nėra taip, kad pas mus į svečius atvykę užsieniečiai dažnai žino apie mūsų miestus ir miestelius daugiau negu mes patys. Nes jie čia keliauja, jie žino visas vietas, jie turi turistinius vadovus po gamtą, kuriais vadovaujasi. Jie apkeliauja Lietuvą ir sako, kad ji yra labai graži. Taigi, ir mes galime padaryti tą patį.

Patogumai ir gamta vienoje vietoje

Tokiam tikslui pasiekti net yra sudaryta galybė priemonių. Pavyzdžiui, žmonės, kurie nenori nakvoti palapinėje ir gyventi be dušo, gali rinktis visus patogumus turinčius variantus. Tokios gali būti ir sodybos prie ezero. Į jas galima atvažiuoti ir vieniems, ir su šeimomis. Ten galima ramiai ilsėtis, naudotis sodybos siūlomomis pramogomis, žodžiu, visapusiškai patirti atostogų džiaugsmus. Tai ir gamta, ir civilizacijos patogumai vienoje vietoje.

Galimybė sutelkti draugus

Be to, kitaip nei keliaujant po užsienį, ilsintis Lietuvoje yra lengviau prikalbinti draugus tokiam poilsiui. Jie gali būti lengviau pakviečiami kažkur, su jais galima suderinti laiką, kada jiems tinka. Užsienis reikalauja daug vargo – reikia kažkam perduoti naminius gyvūnus, pakviesti kažką prižiūrėti gėles, apsidrausti kelionių draudimu ir pan. O atostogaujant Lietuvoje gali rinktis lėktuvo bilietų neapribotą poilsio trukmę. Subjurus orui, gali tiesiog grįžti į miestą ir jame tvarkyti savo reikalus, jeigu tik taip norisi daryti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *