Atnaujintame daugiabutyje gyventi smagiau

Atnaujinti daugiabučiai efektyvesni„Pasikeitė ne tik energinio naudingumo sertifikatas – pasikeitė gyvenimo kaina“, – apie skirtumus gyvenant sename ir renovuotame daugiabutyje pasakoja ponas Juozas. Jo daugiabučio namo gyventojai prieš metus pabaigė jiems naudą atnešusį renovavimo procesą. Dabar namo energinio naudingumo klase yra itin aukšta, o žmonės gyvena labai patogiai.

Atrodė, kad darbai nesibaigs

Ponas Juozas pasakoja, kad visas tas renovacijos, arba kitaip – daugiabučio atnaujinimo procesas – truko tikrai labai ilgai, ir niekas negalvojo, kad taip ilgai gali būti tvarkomas paprasčiausias namas. Tačiau viskas prasidėjo dar prieš pradedant realias statybas. Tam, kad būtų pasiekta nauja energinio naudingumo klase, namo pirmininkas turėjo tikrai nueiti kone kryžiaus kelius. Jam teko labai pasistengti tam, kad žmonės, visų pirma, patikėtų šia idėja ir norėtų kažką keisti. Kaip sako Juozas – daugiausiai pokyčių visgi buvo žmonių galvose. Įtikinti kai kuriuos buvo labai sunkus, ypač žmones, kurie kažkur gyvenime buvo labai apgauti, jie nenorėjo pasitikėti.

Galiausiai visi sutiko, surinko parašus, pradėjo visą tą procesą. Tačiau darbai truko tikrai ilgai, net kelerius metus, ir daug kas jau ėmė liūdėti, jog atrodo, kad darbai niekada nesibaigs. Jie nebuvo lengvi, jie nebuvo greiti. Buvo apšiltintos sienos laiptinėse, pakeisti langai visuose namuose, apšiltinti rūsiai, visur naujos lietaus nutekėjimo sistemos, stoginės mažos geros įrengtos. Ir sulopytas, o kai kur tiesiog pakeistas visas stogas. Tokie pokyčiai atvedė prie to, kad dabar namas jau yra labai šiltas. O dar buvo atlikta ir daug kosmetinių judesių. Buvo gražiai nudažytos sienos, taip pat apsodinta gėlėmis lauke, bet čia jau pačių žmonių iniciatyva.

Šildymo išlaidos sumažėjo ženkliai

Galiausiai visi jau pačią pirmą žiemą po renovacijos pajautė ir suprato, ką tai reiškia gyventi renovuotame daugiabutyje. Ateina žiema – nereikia kaišiot vatos į tarpus tarp langų, nes ir taip šilta. Tiesiog karšta, galima tik su trumpomis rankovėmis vaikščioti, ir tai dar norėsis atsigaivinti šaltu dušu. O kai taip karšta – galima primažinti tą šildymą, ir taip tik pataupyti. Taigi, ko nesidžiaugti? Juk viskas tikrai labai gerai. Galų gale, dabar kai atėjo sąskaitos, pamatėme, kad sumažėjo jos beveik keturis kartus. Smagu žinoti, kad ir tos šilumos pagaliau tikrai tiek, kad po kambarį su striuke vaikščioti nebereikia, ir kad ir visos išlaidos yra dabar jau tikrai daug kartų mažesnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *