Ar visi parduoda mišką su žeme?

Lietuvoje prekyba mišku itin sparčiai populiarėja, tai tarsi net atskira verslo sritis. Todėl dažnas lietuvis turintis šiek santaupų, galvoja, kad jas vertėtų investuoti į mišką. Panaršius internete ar spaudoje „už akių“ dažnai užkliūva skelbimai – „parduoda mišką“. Taigi ką turėtų žinoti, kiekvienas perkantis ir parduodantis mišką.

Parduoda mišką su žeme ar be jos?

Pirmiausia labai svarbu išsiaiškinti ar parduodamas miškas su žeme ar be jos. Jei miškas parduodamas be žemės, tuomet galima sakyti, parduodama tik mediena. Jums reiktų mišką iškirsti, o medieną parduoti. Iš to ir gaunamas pelnas. O jei svajojate apie ilgalaikę investiciją, tuomet ieškokite kas parduoda mišką su žeme. Tik labai svarbu žinoti, kad nusipirkę mišką juo turėsite rūpintis, jį prižiūrėti. O tau užima nemažai laiko. Kad ir po praūžusios vėtros turėsite pašalinti visu išvirtusius medžius. Šiam darbui prireiks ne tik jūsų noro ir entuziazmo, bet ir darbo jėgos: reiks pasamdyti techniką, žmones, kurie pagelbės išvalyti mišką.

Miškotvarkos projektas

Atkreipkite dėmesį į miškotvarkos projektą. Jame yra miško valdos ir medynų duomenys, ūkinių priemonių projektas, miško kirtimo žiniaraštis, ūkinės veiklos apribojimo projektas. Tai pagrindinis miško dokumentas.

Dažnai manoma, kad miškotvarkos projektas reikalingas tik dėl kirtimo. Tačiau jame galima rasti visą išsamią informaciją apie medienos išteklius ir miško sklypų charakteristikas, žemės planą, kuriame pažymėti miško žemės klypai ir ribos. Remiantis miškotvarkos projektu galima suplanuoti ateityje galimas gauti pajamas.

Kokius veiksmus reikalinga atlikti perkant ar parduodant mišką?

  • Idealiausias variantas, tai turėti parengtą miškotvarkos projektą pagal kurį bus planuojami ir vykdomi kirtimai
  • Miško ekonominės vertės įvertinimas pagal stataus miško ištisinio matavimo metodą. Šis metodas unikalus tuo, kad kuris leis nustatyti realią miško vertę. O tai labai svarbu tiek pirkėjui tiek pardavėjui. Apytiksliai miško vertė padės sužinoti užklausus keleto potencialų pirkėjų. Lietuvoje yra gana daug įmonių, kurios ieško fizinių asmenų, kurie parduoda mišką.
  • Jei miško savininkai yra daugiau nei vienas, tuomet turite atsidalinti mišką. Atkreipkite dėmesį, kad teisę į miško pirkimą turi bendrasavininkai. Todėl pirmiausiai derybas praveskite su jais. Jei bendrasavininkams jūsų miško dalis nereikalinga, tuomet ją galite parduoti kam tinkamas.

Jei jums nepakanka informacijos, prieš atlikdami bet kokius veiksmus būtinai pasitarkite su specialistu. Nes dažnai miškininkystės žinių stoka padaro „meškos paslaugą“ ir iš pirmo žvilgsnio atrodanti puiki investicija gali tapti pinigų praradimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *