Apie brendžio gamybos procesą

Kaip gaminamas brendis?

Brendžio pavadinimas atsirado kur kas vėliau nei buvo pradėtas gaminti šis alkoholinis gėrimas. Žodis „brendis“ kilo iš olandų kalbos, ir reiškia „degintas vynas“. Teigiama, kad pirmasis brendis buvo pagamintas 1285 metais, kada gydytojas Arnaudas de Villeneuve užrašė šio gėrimo destiliacijos procesą. Kitas gėrimas – konjakas buvo pradėtas gaminti keliais šimtmečiais vėliau. Šių gėrimų gamyba per pastaruosius kelis amžius gerokai pasikeitė, tad šiandien ragaujami alkoholiniai gėrimai gerokai skiriasi nuo pirmųjų pagamintų brendžių ir konjakų. Sakoma, kad kiekvienas konjakas yra brendis, tačiau brendis – nebūtinai yra konjakas.

Koks brendžio gamybos procesas?

Brendžio gamybaBrendžio gamyba susideda iš kelių etapų, kurių pirmasis – vyno darymas. Vėliau turi būti atliekama destiliacija, ir galiausiai gaunamas skaidrus gėrimas, kuris yra išpilstomas į ąžuolo statines, kuriose gėrimas brandinamas. Kartais lietuviai mano, kad žodis “brendis” yra kilęs nuo žodžio “brandinti”, tačiau žodžių skambesio panašumas tėra atsitiktinis – gėrimo pavadinimo kilmė yra visai kita.

Kai skaidrus spiritinis gėrimas išpilstomas į statines, brandinimo procesas trunka ne vienerius metus, ir per šį laiką gėrimas įgyja brendžiui būdingą spalvą. Kai brandinimo procesas jau būna baigtas, sumaišomos kelios skirtingos gėrimo rūšys, ir gaunamas tam tikrą receptą atitinkantis gėrimas. Visas gamybos procesas yra gana sudėtingas, reikalauja tikrai nemažai pastangų – svarbu yra tai, kad parduodamas brendis atitiktų numatomą skonį, ir būtų reikalingo stiprumo. Paskutinėje gamybos stadijoje brendis yra išpilstomas į butelius, ir perduodamas prekybai.

Gėrimas neskubantiems

Sakoma, kad brendis visiškai netinka tiems žmonėms, kurie nuolat skuba, ir neturi laiko, kurį galėtų skirti sau. Brendį galima gerti gryną, su ledu, skiestą, su arbata ar kava. Vartojimo būdų yra tikrai nemažai, tačiau svarbiausia taisyklė – brendžiu ar konjaku mėgautis lėtai. Brendis dažniausiai yra geriamas iš apvalių „ball“ tipo taurių, tačiau prancūzai neretai nusprendžia rinktis tulpės formos taures, kurios jų teigimu leidžia geriau atsiskleisti gėrimo aromatui. Jei brendis geriamas skiestas – su sultimis ar limonadu, puikiai tinka aukštos taurės. Geriausia gėrimą vartoti 18-21 laipsnių temperatūros, nes šiltesnio gėrimo aromatas išgaruoja greičiau. Galima mėgautis ir šaltesniu gėrimu –kadangi jis geriamas lėtai, rankose laikomoje taurėje brendis greitai sušyla.

Šiandien siūlomų brendžio rūšių yra tikrai daug, todėl kiekvienas, norintis pasimėgauti šio gėrimu, visada gali atrasti mėgstamiausius skonius, kurie leis atsipalaiduoti ir pamiršti visus slegiančius rūpesčius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *